Export onder druk door conflict in Oekraïne
GEEL - Bedrijven uit de arrondissementen Mechelen en Turnhout voerden in 2021 voor bijna 300 miljoen euro goederen uit naar… Lees meer
MECHELEN – Vorige week bracht vzw KITOS, de Katholieke scholengroep uit de Regio Mechelen, diverse lerarenopleidingen van onder andere de Thomas More Hogeschool, Karel de Grote hogeschool, Universiteit Antwerpen, KU Leuven samen met VDAB en Teach for Belgium. Aan de hand van stellingen werden de problemen scherp gesteld en mogelijke oplossingen aangedragen.
Francis Van Caer, afgevaardigd bestuurder vzw KITOS: “Alle vertegenwoordigers kwamen tot betere inzichten in elkaars werking. Vanuit het hoger onderwijs was er bewondering voor de blijvende inspanningen van de KITOS-scholen om startende leraren te begeleiden, zowel beginnende leraren als zij-instromers. Het schoolbestuur investeert fors in deze aanvangsbegeleiders. Als vzw KITOS kregen we zelf meer inzicht in de beleidskeuzes die het hoger onderwijs maakt omtrent stages en het inzetten van studenten-leraren.”
Een aantal mogelijke oplossingen waar tijdens verdere netwerkontmoetingen in gesprek over zal worden gegaan zijn de volgende.
Scholen en lerarenopleidingen maken meer ruimte, tijd en energie vrij om kruisbestuiving mogelijk te maken. Stagementoren en docenten uit de lerarenopleiding kunnen elkaar meer ontmoeten. De vernieuwende pedagogische inzichten kunnen via stages ook hun weg vinden naar de werkvloer.
Moeten we onze eigen leerlingen niet meer warm maken voor een roeping als leerkracht? Hen laten kennismaken met voor- en nadelen en letterlijk laten proeven van het mooie leraar-zijn, in samenwerking met de lerarenopleidingen?
Leraar word je op de werkvloer. Stagiair-leraren zouden tijdens een korte stage verplicht moeten leren kennismaken met een diverse en grootstedelijke context.
Studenten (nog) meer laten meelopen met een leraar tijdens de eerste maanden van hun opleiding om te ondervinden of het wel iets voor hen is.
De mogelijkheid creëren om de lerarenopleiding betaald te verlengen: in de eindfase kan de student-leraar mee ingeschakeld worden op de klasvloer, terwijl hij/zij voor deze stage betaald wordt.
Leraren die via een LIO-statuut willen starten kunnen spoedzomercursus ‘Hoe sta ik voor de klas’ volgen in augustus/september. Hun LIO-opleiding start immers in oktober en in september staan ze al voor de klas.
GEEL - Bedrijven uit de arrondissementen Mechelen en Turnhout voerden in 2021 voor bijna 300 miljoen euro goederen uit naar… Lees meer
De ondernemingsrechtbank Antwerpen, afdeling Mechelen, heeft dinsdag vier ondernemers en ondernemingen failliet verklaard. Allemaal op bekentenis. Lees meer
BORNEM - Voka Mechelen-Kempen is niet te spreken over de bijsturing van het meerjarenplan door het gemeentebestuur van Bornem. Het… Lees meer
MECHELEN – Zoals de naam het al laat vermoeden vind je in de nieuwe popup-winkel van Toon Diependaele en Jan… Lees meer
MECHELEN - Boekenoutlet is terug en komt naar Mechelen met een stockverkoop in de Nekkerhal van 25 tot en met… Lees meer
Reageer op dit bericht
Graag een reactie plaatsen op dit bericht? Registreer je dan nu op made-in.be
Heb je al een Made in-account?
Klik dan hier om in te loggen