Ondernemersorganisatie Voka Mechelen-Kempen zat vrijdagmiddag met Gerrit Den Otter uit Meer (Hoogstraten), die de Van Hool-gronden heeft gekocht. Uit dat gesprek bleek dat de ondernemer pas de week ervoor wist dat de gronden te koop stonden. Dat werd ook bevestigd door zijn oudste dochter Carmen (20) en door Gerrit Den Otter zelf.
Den Otter heeft, zowel volgens Voka als volgens zijn oudste dochter, de gronden gekocht als investering voor zijn kinderen. Hij had ingeschat dat de gronden makkelijk 30 à 35 miljoen euro waard zouden zijn, en was verbaasd dat er aanvankelijk niet meer dan 20 miljoen euro werd geboden. Uiteindelijk heeft hij er 21,5 miljoen euro voor betaald.
Iedereen zijn boterham
Hij heeft vandaag nog geen concrete plannen met het terrein. Wim Brillouet, directeur Belangenbehartiging van Voka Mechelen-Kempen, is wel voorzichtig positief na een eerste gesprek met de koper. “Het is een heel groot stuk grond van meer dan dertig hectare, dat zeldzaam is in Vlaanderen. Hij wil er alles aan doen zodat de economie er beter van wordt in alle geledingen, van de bakker tot de grote industrie. Daarbij gaat hij uit van het principe dat iedereen zijn boterham moet kunnen verdienen.”
Gerrit Den Otter heeft de gronden gekocht via zijn vastgoedvennootschap Carsar, die de afkorting is van de namen van zijn dochters Carmen (20) en Sara (18). “Ik studeer grafisch ontwerp aan de AP Hogeschool”, zegt Carmen. “Mijn zus volgt aan dezelfde school de opleiding biomedische laboratoriumtechnologie. Naast onze studie werken wij soms mee in het bedrijf.”
Carmen Den Otter bevestigt dat haar papa zich in de komende weken door Voka zal laten bijstaan voor de ontwikkeling van de grond. Deze week staat er al een nieuw overleg gepland tussen Voka en Gerrit Den Otter over de toekomstplannen van de site.

“De koper geeft zelf aan dat hij nog een beter zicht wil krijgen op de economie in de regio en de beste groeikansen voor de site”, zegt Wim Brillouet. “Daar gaan we mee helpen. Onze oproep blijft dezelfde: we moeten mikken op de grootst mogelijke toegevoegde waarde en het hoogste aantal jobs. En liefst zo snel mogelijk.”
Snelle ontwikkeling
“De koper gaf in een eerste overleg ook aan dat hij voor een snelle ontwikkeling wil gaan en dat hij zeker niet wil speculeren met de grond”, zegt Wim Brillouet. “Of de site wordt opgedeeld in meerdere percelen is nog niet definitief beslist.”
Vrijdagochtend ontstond er verwarring over de grote Turkse voertuigenproducent Karsan die betrokken zou zijn bij de verkoop, maar dat bleek een communicatiefout te zijn in de overdrachtsketen van informatie die begon bij de notaris, verder ging naar de curator en daarna naar onder meer de burgemeester van Lier en ondernemersorganisatie Voka.
De naam Karsan lijkt heel hard op het woord ‘Karsar’, maar Carmen Den Otter verduidelijkt dat haar naam met een C wordt geschreven. De aankoop is dus gebeurd onder de naam Carsar, de vastgoedpoot van de familie Den Otter.

