MG Real Estate legt 13.000 zonnepanelen voor productie van Pringles in Mechelen Foto: Belga

MG Real Estate legt 13.000 zonnepanelen voor productie van Pringles in Mechelen

Het moederbedrijf van Pringles, Kellanova (vroeger Kellogg's, red), heeft dinsdag op het distributiecentrum van MG Real Estate 13.000 zonnepanelen in gebruik genomen. Via een ondergrondse kabel wordt de zonne-energie onder een spoorweg rechtstreeks naar de fabriek van Pringles in Mechelen geleid, zowat 700 meter verderop.

De productiesite in Mechelen levert chips aan tal van Europese landen. Voor Kellanova is de fabriek en het aanpalende distributiecentrum daarom erg belangrijk. Zo investeerde men eerder in onder meer een waterrecuperatiesysteem en recycleerbare verpakkingen.

Het distributiecentrum werd ontwikkeld door MG Real Estate. Zij doen dan ook de investering in de zonnepanelen: een kleine 4 miljoen euro die op iets meer dan twee decennia terug moet worden verdiend.

Concreet leveren de 13.000 zonnepanlen per jaar 7.000 megawattuur op – het equivalent van tweeduizend huishoudens en goed voor 15 procent van de elektriciteit die Pringels nodig heeft in Mechelen. Ter vergelijking, het grootste zonnepanelenpark van België levert jaarlijks 85.000 megawattuur op.

Eigen eigendom

Minister-president Diependaele stuurde de regelgeving rond zonnepannelen recent bij. Daar maakt Pringles nu handig gebruik van. Vroeger moest een bedrijf zonnepannelen leggen op de eigen eigendom. Tegenwoordig mag een bedrijf die pannelen op een ander dak leggen – op voorwaarde dat er een rechtstreekse verbinding is.

“Met het nieuwe zonnepanelenpark lopen we serieus vooruit op de Vlaamse regelgeving”, zegt directeur Johan van Batenburg. “Voor ons is dit een grote stap vooruit in het verkleinen van onze ecologische impact en het versnellen van de energietransitie.”