Het was een emotioneel afscheid, de laatste shift in Bistrobar Lara Louise. Michelle en haar dochter Lara hadden samen het laatste ticket afgeroepen om daarna in elkaars armen te vallen. “Lara is hier praktisch opgegroeid”, vertelt Michelle terwijl ze vrijdag nog wat aan het opruimen is. Een deel van de inboedel, zoals bestek en borden, ging de deur uit tijdens een uitverkoop. “Toen ik hier begon, twaalf jaar geleden, paste ze nog onder mijn arm.”
Michelle baatte haar brasserie al die jaren in bijberoep uit. “Ik had mezelf beloofd om te stoppen tegen mijn vijftigste en kijk: ik heb mijn woord gehouden.” Nu maakt ze zich op voor een nieuw avontuur in Vlaams-Brabant, waar ze voorlopig weinig over kwijt kan. “Omdat ik die einddatum voor ogen had, heb ik me wel kunnen voorbereiden op het einde van de brasserie. Maar toch voelt het raar. Zeker omdat je in Sint-Amands eigenlijk geen gelijkaardig concept hebt. Restaurant Rollier en Den Amandus zijn toch van een andere prijsklasse.”
Bistrobar Lara Louise stond gekend om een kaart met herkenbare klassiekers zoals vol-au-vent of varkenswangentjes, aangevuld met wat meer wereldkeuken zoals een teriyaki of een tapasbord. Het beschermde pand en de gezelligheid die ervan uitstraalde waren een van de grootste troeven. “De eigenaars hebben me verteld dat er toch wat kandidaten zijn om het over te nemen”, aldus Michelle. “Ze willen ook dat het een horecazaak blijft.”
