Keramiste Ellen Wendelen droomde al lang van een eigen zaak. Een pop-up leek haar dan ook ideaal om te starten. “Oorspronkelijk wilde ik in de zomer al iets openen”, vertelt ze. “Maar door omstandigheden kwam dat er niet van. Tot ik aan de praat geraakte met de eigenaar van het voormalige pand van de Langen Asem in de Katelijnestraat. Zo is de bal uiteindelijk toch aan het rollen gegaan.”
In de vroegere snoepwinkel opende enkele dagen geleden The Cabinet of Curiosities. Daarvoor werkt Wendelen samen met vier andere vrouwelijke onderneemsters. “Het zijn allemaal vrouwen waar ik in geloof en onze producten sluiten mooi bij elkaar aan”, klinkt het. “Het gaat allemaal om ambachtelijke, met de hand gemaakte en natuurlijke producten. In de zepen zitten bijvoorbeeld geen chemische toevoegingen.”
Schorpioenen en vlinders
Naast zepen en badzout, kan je bij The Cabinet of Curiosities onder meer terecht voor kaarsen, huisparfumes, huidverzorgingsproducten en de keramiek van Wendelen zelf. Daarnaast worden er ook heel speciale juwelen verkocht. “Die zijn écht natuurlijk”, zegt de zaakvoerster met een lach. “Want er zitten bijvoorbeeld een echte schorpioen, kever of vlinder in. Wie op zoek is naar een origineel en leuk eindejaarsgeschenk, vindt hier dus zeker iets.”


Het typerende interieur van de Langen Asem is ook in de pop-up bewaard gebleven. Het lijkt zelfs alsof je even in een andere wereld binnenstapt “De toog, de kasten, en de hele sfeer die het pand uitstraalt. Ik kon niet anders dan op het aanbod ingaan”, zegt Wendelen. “Via Kostuum & Karamel hebben we ook nog wat decoratiestukken in bruikleen gekregen die het geheel helemaal af maken. Ik ben dan ook heel blij met hoe de winkel eruitziet.”
Niet alleen de zaakvoerster en de andere onderneemsters, maar ook de eerste klanten zijn enthousiast. “We zijn nog maar enkele dagen open, maar we kregen al heel veel toffe reacties”, klinkt het. “Er kwamen al veel mensen uit de buurt langs nadat ze zagen dat er opnieuw leven in het pand was. Maar ook veel toeristen en toevallige passanten sprongen al eens binnen. Zij vonden het allemaal heel leuk. Die complimentjes zijn fijn.”
Mechelaars ontmoeten
De pop-up blijft geopend tot en met zondag 28 december. “Het is een grote droom om op termijn een permanente winkel te kunnen openen, maar dat is niet evident. Daarom ben ik al heel blij met de pop-up. Ik heb heel veel makermarktjes gedaan en deed dat steeds met heel veel plezier, maar je spullen in een winkel zien staan, is toch nog iets anders. Ik hoop de komende weken dan ook heel wat Mechelaars te mogen ontmoeten”, aldus Wendelen.
