“Ik zag op markten en evenementen vaak mensen gewoon roomijs aan hun hond geven”, vertelt Kurt. “Maar dat is helemaal niet goed voor een hond. Geen enkele dierenarts gaat dat goedkeuren.” Zijn inspiratie haalde hij ook bij zijn eigen hond Bieke, een stafford van anderhalf jaar. “Na een likje gewoon ijs kreeg ze maagklachten, uitslag en jeuk. Dus ging ik op zoek naar een alternatief.”
Wat hij online vond, waren vooral poeders die met water gemengd worden. “Dat vond ik allesbehalve ambachtelijk”, zegt Kurt, die zijn carrière begon in het bekende ijssalon ’t Kroontje en nu zijn eigen ijskar uitbaat. Na veel experimenteren ontwikkelde hij zijn eigen recept, met als uitgangspunt: wat is het beste voor een hond?
Het resultaat is een volledig lactosevrij en suikerarm hondenijsje. “We gebruiken een mix van lactosevrije melk, erwteneiwit, sojabloem, een stabilisator en een natuurlijk vanillearoma. Geen room, want dat zit normaal in klassiek ijs. Het hondenijs is goedgekeurd door dierenartsen en voorlopig enkel verkrijgbaar in vanillesmaak. We houden het bewust eenvoudig. Vanille is veilig en populair bij honden.”
Elke vrijdag verkoopt Kurt het hondenijs op de markt in Putte vanuit zijn authentieke triporteur. Ook aan huis kunnen baasjes potjes afhalen. Steeds meer hondenscholen en dierenhotels tonen interesse. “De vraag groeit snel”, zegt Kurt. “Baasjes vinden het geweldig dat ook hun hond verkoeling krijgt. Binnenkort wil ik ook graag iets terugdoen voor dieren in nood. Ik ben van plan om Dierenbescherming Mechelen te contacteren en de honden daar te trakteren op gratis hondenijsjes.”