Met de wedstrijd ‘Creatief met Caves’ riep de gilde hobbykoks en foodcreators op om het Lierse bier op een originele manier te verwerken in een gerecht of drankje. Die oproep leverde 25 inzendingen op. De recepten gingen van voorgerechten en hoofdgerechten tot desserts, snacks en cocktails.
Een jury van chefs en zaakvoerders van Het Looks, Numerus Clausus, In den Draaiboom, Orly en Barraf beoordeelde de inzendingen op originaliteit, smaakcombinatie, gebruik van Caves, presentatie en duidelijkheid van het recept. Na die eerste ronde werden elf recepten geselecteerd voor een proefmoment, waarbij de deelnemers hun creatie persoonlijk kwamen voorstellen.
Boenk op
“De selectie was er boenk op”, zegt Pol Van der Hoeven, voorzitter van de Cavescommissie. “Het is uitzonderlijk dat elke finalist uiteindelijk een plek krijgt in de Lierse horeca. Dat zegt veel over het niveau van de inzendingen en over de creativiteit waarmee Caves in de keuken gebruikt kan worden.”
Volgens Van der Hoeven bewezen de deelnemers dat Caves meer is dan een bier om te drinken. “Zij zijn erin geslaagd met hun enthousiasme en creativiteit te tonen dat Caves zeker ook een plaats verdient in de keuken als ingrediënt. De finalisten hebben een mooie diversiteit aan recepten laten passeren en hebben de jury verrast en geïnspireerd.”
Origineel
Ook bij de jury was de verrassing groot. “Elke keer kwamen de kandidaten met een gerechtje, en elke keer waren we verbaasd over de originaliteit”, zegt Anja Vlaeymans van Het Looks. “Daarna zijn we beginnen te kijken welk gerecht bij welk restaurant past. Elk restaurant heeft zijn eigen concept, maar uiteindelijk zullen alle laureaten worden meegenomen. Sommige hoofdgerechten worden misschien een voorgerecht, maar ze komen allemaal op de kaart.”
De deelnemende horecazaken mogen de recepten nog verfijnen, maar doen dat met respect voor het oorspronkelijke idee van de kandidaat. De gerechten worden in de loop van het jaar tijdelijk als suggestie aangeboden.
Deugd
Een van de laureaten is Lierenaar Herwig Claes, bekend van het Achterwaartse Kookboek. Hij bedacht onder meer een biersoep met Caves en kerrie, dat zal worden geserveerd In den Draaiboom, Numerus Clausus en Orly. Daarnaast maakte hij ook een dessert met vanilleroomijs en Caves-Chokotoffsaus, dat bij In den Draaiboom op de kaart komt.
“Ik vond het idee om te onderzoeken wat je met Caves kan maken heel fijn”, zegt Claes. “Ik had er eigenlijk weinig ervaring mee. Voor desserts werk je vaak met karamel of siroop, en zo ben ik op dat dessert gekomen. Ik heb er ook op gelet dat een restaurant het makkelijk kan verwerken. Die chocoladesaus is op basis van Chokotoffs, die vind je overal.”
Dat hij bij de laureaten zou eindigen, had Claes niet verwacht. “Het doet enorm veel deugd. Het is een insteek in een kookwedstrijd die je niet vaak ziet. Nu zijn we eigenlijk allemaal winnaar, en dat vind ik heel mooi.”
Naast een plaats op de menukaart kregen de laureaten een Caves-geschenkverpakking met onder meer een fles Caves van 75 centiliter, een glas en bierviltjes. Alle geselecteerde gerechten verschijnen ook op de website van de Koninklijke Gilde der Heren van Lier.
