Gesloten bord Copyrights: Getty Images

Regio Mechelen kent dalend aantal falingen in juni en blijft in eerste jaarhelft stabiel

Bij de start van een nieuwe maand publiceert GraydonCreditSafe traditiegetrouw de ‘Barometer faillissementen’. Uit de meest recente editie blijkt dat België de eerste jaarhelft afsluit met een absoluut recordaantal faillissementen. In de provincie Antwerpen en in regio Mechelen bleven de cijfers stabiel.

Het eerste halfjaar van 2025 gaat de geschiedenisboeken in met een ongezien aantal faillissementen. Voor het eerst overschrijdt België de kaap van 6.000 failliete bedrijven in zes maanden tijd. Vooral in Vlaanderen is de stijging uitgesproken, met vier opeenvolgende halfjaarrecords op rij.

In de eerste jaarhelft werden in regio Mechelen 135 bedrijven failliet verklaard, een meer dan dezelfde periode vorig jaar. In juni telt het arrondissement 18 faillissementen, 11 minder dan vorig jaar. Met een daling van ongeveer 38 procent deed onze regio het afgelopen maand het beste van heel de provincie Antwerpen, die in totaal een stijging van 15 procent noteerde.

Bouwsector kreunt

Uit de sectoranalyse blijkt dat de bouwsector kreunt als nooit tevoren: 1.443 bouwbedrijven gingen in het eerste halfjaar over de kop, een stijging van meer dan 10%. Het onvermogen om gestegen kosten door te rekenen en wanbetalingen door bouwheren zetten de sector extra onder druk, vooral bij bedrijven gericht op nieuwbouw. Ook de transportsector telt met 397 faillissementen een absoluut record, onder invloed van hoge brandstofprijzen en buitenlandse concurrentie.

Opvallend positief is de trend in de horecasector, waar het aantal faillissementen voor het tweede jaar op rij daalt. Veel horecazaken hebben zich na corona succesvol heruitgevonden met nieuwe werkmodellen, aangepaste openingsuren en meer focus op rentabiliteit en thuisbezorging.