Het idee ontstond eerder toevallig. “Ik ben IT-consultant in mijn voltijdse job”, vertelt Kevin. “Daarnaast maak ik webshops in bijberoep. Ik wou graag eens een webshop uitbouwen voor iets van mezelf, maar had nog geen concreet product. Klaartje is een goede vriendin, onze kinderen zaten samen op school, en ik wist dat ze creatief was. Op een dag stuurde ik haar gewoon een berichtje met de vraag of ze kon haken”, lacht hij. “Dat was het begin van alles.” Klaartje werkt als kleuterjuf in het buitengewoon onderwijs. “Creatief bezig zijn zit in mij”, zegt ze. “In mijn job komt dat ook terug, maar ik vind het fijn om daarnaast nog iets tastbaars te maken. Toen Kevin me vroeg om mee te denken, begon het meteen te kriebelen. Al snel zaten we te brainstormen over wat we konden doen.”
Na wat overleg viel de keuze op manden. “We wilden iets maken dat bruikbaar is, maar ook mooi in elk interieur past”, zegt Kevin. “In enkele dagen tijd hadden we de webshop klaar en zijn we gewoon begonnen, zonder groot plan of verwachtingen. De eerste bestellingen kwamen van familie en vrienden, maar na korte tijd begonnen ook onbekenden te bestellen.” Klaartje pikt in: “Na twee weken merkten we dat het begon te leven. Mensen vinden het leuk dat ze zelf een mand kunnen samenstellen, met hun eigen tekst of naam. Dat maakt het ook een origineel cadeau. De reacties zijn heel positief.”
Duurzame materialen
De webshop biedt intussen verschillende formaten aan, van kleine opbergmandjes tot grotere exemplaren voor was of speelgoed. “We proberen ons assortiment rustig uit te breiden, maar we blijven trouw aan ons principe dat alles handgemaakt en aanpasbaar moet zijn”, zegt Kevin. De manden worden vervaardigd in Marokko en Indonesië, waar ambachtslieden met natuurlijke materialen werken. “We kopen ze aan via een vertegenwoordiger die rechtstreeks samenwerkt met de makers”, legt Kevin uit. “Zo weten we waar ze vandaan komen. Ze zijn gemaakt van duurzame materialen zoals zeegras, riet en bananenbladeren, en elk stuk is met de hand gevlochten. Die authenticiteit vinden we belangrijk.”
In Bevel krijgen de manden hun eigen karakter. “Elke mand wordt hier gepersonaliseerd”, vertelt Klaartje. “Klanten kunnen kiezen uit elf wolkleuren en zelf bepalen welke tekst ze willen: een naam, een korte boodschap of gewoon iets praktisch, zoals ‘dekentjes’. Het is telkens een uniek stuk.” Gemiddeld duurt het zeven tot tien dagen voor een mand klaar is om te verzenden. Zodra de bestelling verzonden wordt, ontvangen klanten een bevestiging met een track-and-tracecode. De prijzen liggen tussen 25 en 65 euro, afhankelijk van grootte en afwerking.
Pop-upplannen
“Ongeveer 90 procent van de klanten komt de mand zelf afhalen”, zegt Kevin. “Dat persoonlijke contact en die lokale verankering vinden we zelf ook belangrijk. We merken dat veel mensen het appreciëren dat ze lokaal kunnen bestellen. We bekijken ook samenwerkingen met andere handelaars uit de buurt.” De webshop draait intussen beter dan verwacht. “We krijgen dagelijks nieuwe bestellingen”, vertelt Kevin. “Dat hadden we niet zien aankomen. We doen dit allebei naast onze job, dus het vraagt wat organisatie, maar we beleven er heel veel plezier aan.”
Toch denken ze al aan de toekomst. “We zouden graag een pop-upwinkel openen”, zegt Klaartje. “Zeker tijdens de zomermaanden lijkt ons dat ideaal, zodat mensen de manden ook in het echt kunnen zien.” Ook op lokale evenementen zijn ze binnenkort te vinden. “We staan op de kerstmarkt van Koningshooikt (Lier) en ook op de Nijlense kerstmarkt”, zegt het duo in koor.