Het is de derde editie van de prijs. Jan-Felix Nédée en Luka Snels werden voorgedragen door Jong Voka Kempen, en Willem Beeck en de broers Goossens door Jong Voka Mechelen.
“Met deze prijs zoeken we vernieuwers op de werkvloer”, zeggen Marijn Buijs (Jong Voka Kempen) en Carl Desmet (Jong Voka Mechelen). “Ondernemers die inzetten op innovatie, digitalisering en een modern HR-beleid, en tegelijk aandacht hebben voor internationaal en duurzaam ondernemen. Maar het gaat vooral om de persoon achter het bedrijf. Kandidaten moeten met hun visie en doorzettingsvermogen hun onderneming naar een hoger niveau tillen, durven risico’s nemen en het potentieel hebben om uit te groeien tot koploper in onze regio.”
Wie zijn de kandidaten?
Jan-Felix Nédée leidt sinds vier jaar Corsendonk Hotels, waar hij de fakkel overnam van zijn vader als CEO. Hij groeide op in het bedrijf. “Ik heb altijd geweten dat ik later in het bedrijf zou stappen.” Nédée zette onder meer zijn schouders onder het Turnova Hotel en de Sky Venue in Turnhout. “We blijven investeren: in de gebouwen en in de klantgerichtheid.”
Luka Snels werd op haar 28ste CEO van Plant Select, dat ze samen met haar moeder overnam. “In 1991 was het nog een kleine bamboekwekerij, nu zijn we uitgegroeid tot een internationale plantenleverancier. Vanuit ons labo in Rijkevorsel produceren we het hele jaar door homogene jongplanten met sterke wortels, maar ook compacte, verkoopsklare planten voor retail en groothandel.”
Willem Beeck bouwde met E-bis een circulair businessmodel rond tweedehands leasefietsen, die worden opgeknapt en opnieuw verkocht of geleased. “We blijven groeien. De huidige vestiging aan het Keerdok in Mechelen zal naar de binnenstad verhuizen. En eind juni openen we een tweede locatie in Leuven”, zegt Beeck.
De broers Vincent en Colin Goossens leiden het familiebedrijf traiteur Goossens uit Putte, gespecialiseerd in verse maaltijdbezorging. Het bedrijf werd in 1989 opgericht door hun vader en is vandaag een gevestigde naam in de regio. Met 38 medewerkers leveren ze dagelijks 1.500 maaltijden aan onder meer zorginstellingen, scholen en OCMW’s. “We werken bewust zonder vaste contracten, zo kunnen onze klanten flexibel bestellen”, klinkt het.
Vakjury
In september zullen de vier kanshebbers zich voorstellen aan een vakjury. Het publiek kan ook stemmen vanaf 29 mei. Er zal uiteindelijk één winnaar worden gekozen. Die naam maakt Voka Mechelen-Kempen bekend op 1 oktober, tijdens het event ‘Voka Prijs Ondernemen 2026’.

