De gedreven onderneemster is in de regio al bekend van haar ambachtelijk chocoladeatelier Chocorette, dat gespecialiseerd is in huisgemaakte pralines en chocoladecreaties. Na haar opleiding bakkerij met specialisatie chocolade aan PIVA in Antwerpen ging Yanna op haar negentiende van start in Aartselaar.
Haar vakmanschap bleef niet onopgemerkt, want Chocorette werd opgenomen in de Gault&Millau-gids en ontving bovendien het prestigieuze label ‘Handmade in Belgium’, een erkenning voor authentieke Belgische ambachtsbedrijven die handgemaakte kwaliteitsproducten vervaardigen.
Naast chocolade ontwikkelde Yanne de voorbije jaren ook haar eigen ambachtelijke ijsassortiment. Twee jaar geleden startte zij met een mobiele ijskar die tijdens de zomermaanden standplaatsen innam in onder meer Reet, Rumst, Aartselaar, Hove en Niel.
Niel, waar ze telkens op donderdag neerstreek op de Heideplaats, bleek veruit de populairste locatie. “De enthousiaste reacties van de klanten in Niel hebben mee geleid tot de beslissing om hier een vaste locatie te openen”, vertelt Yanne. “Hier kunnen we onze passie voor ambachtelijk ijs nog beter tot uiting laten komen.”
Met haar mama Kathleen als haar rechterhand. “Het is allemaal op heel korte tijd beklonken”, vertelt ze. “Met de werkzaamheden in Aartselaar hadden we al eens overwogen om eventueel tijdelijk te verhuizen. Maar voor een tweede vestiging hadden we tot twee weken geleden nog geen plan”, lacht ze.
“Toen de vorige eigenaar van het pand polste of het niet iets voor ons zou zijn, gingen we een eens kijken, de dag erna was het beslist. Een week geleden kregen we de sleutels”, lachen moeder en dochter.
Het nieuwe ijsatelier, dat gevestigd is waar voordien traiteurzaak Food en Dreams was, is opgevat als een compact afhaalconcept. Klanten kunnen er terecht voor vers schepijs, ijs in meeneemverpakkingen en seizoensspecialiteiten. Ook een aanbod van haar chocoladecreaties en pralines is er verkrijgbaar.
“We hebben een palet met achttien smaken”, vertelt Yanne. “Daaronder de klassieke smaken, maar ook wat specialere combinaties zoals mango-mascarpone en de ‘crema’, vanilleijs met zeste van citroen en appelsien. Voor de bereiding werk ik zoveel mogelijk met lokale ingrediënten en leveranciers.”
Die keuze sluit perfect aan bij haar visie op duurzaam en ambachtelijk ondernemen. “De productie van de chococadecreaties blijft in Aartselaar, het ijs wordt hier in Niel bereid. Binnenkort kunnen de klanten hier dus rechtstreeks meekijken naar het productieproces. Behalve hier in Niel blijven we op de andere locaties ook met onze ijskar present”
Naast vakmanschap en lokale verankering zet Chocorette ook in op inclusie. “Naast flexi’s werken we ook met twee mensen met een beperking”, geeft mama Kathleen aan. “Ze zijn in Aartselaar al goed ingeburgerd en we willen hen graag ook hier in Niel mee inzetten.”

