Er beweegt wat in de Heistraat. De stretchtent op het grasveld achter de vroegere Proeverij staat al overeind. Hier zullen bezoekers vanaf volgende week weer van de kookkunsten van Tuur Van Laer (21) en zijn team kunnen komen genieten.
Het restaurantgedeelte komt onder de tent, die iets kleiner is dan vorig jaar. Daarrond op het gazon en onder de luifel is er genoeg plaats om iets te drinken of te snacken. Tuur is net als vorig jaar de chef in de buitenkeuken, waar naast bakplaten en een wok nu ook een grote Ofyr staat. Als slagerszoon die al veel ervaring in de catering opbouwde, ligt zijn focus op vlees, van ribbekes tot speciale hamburgers.
“We gaan dat aanbod dit jaar uitbreiden met onze specialiteiten van ‘t Vleesgegroet zoals de côte à l’os en entrecôte”, zegt Geert. “Leuk, betaalbaar en kwaliteit: dat is het streefdoel. Met de slagerij zitten we aan de bron. We gaan met de keuken spelen. De kaart zal geregeld veranderen.”
Twee brouwerijen
Er is een uitgebreide drankkaart, met een ruim aanbod van streekbieren, cocktails maar ook gewone pintjes van Stella Artois. Na het vertrek van brouwerij Pirlot waren de ketels verdwenen uit het brouwerijgedeelte.
“Ik zocht dus nog een brouwer om die leemte op te vullen. Toevallig ken ik Hans Helsen van brouwerij Vissenberg uit Nijlen. Bleek dat zij net hun locatie waar ze altijd gebrouwen hebben waren kwijtgeraakt, en hun ketels gedemonteerd in hun garages stonden. Ze moesten tijdelijk elders hun bieren laten brouwen. Dat wist ik niet. Het was precies een soort voorbestemming! De bieren van Vissenberg zal je ook in Bar Boucherie kunnen degusteren. Ook de broers Van Steen van De Swerte Arend komen hier brouwen en hun bieren kan je hier ook drinken.”
Van de straatzijde zie je opnieuw ketels achter het groot vensterraam staan. Bar Boucherie is net als vorig jaar grotendeels opgebouwd door Tuur Van Laer en zijn vriendenkliek. Tuur sprak de scouts van Pulle aan om een toegangspoort te sjorren.
Het woord ‘lokaal’ vormt de rode draad. Dennis Van de Peer, zaakvoerder van Bear Creations, timmerde met lokaal hout de buitenkeuken en -bar in elkaar. Een fraaie blikvanger op zich, wat ruwer, met stoere schorsresten.
Tijs Van Laer, de oudste zoon die hoefsmid en paardenliefhebber is, heeft net een grote huifkar voor 25 personen aangeschaft zodat er uitstappen met paard en kar vanaf Bar Boucherie gedaan kunnen worden door families en groepen. “We zitten hier dichtbij woonzorgcentrum Onze-Lieve-Vrouw van Troost. Zorgverblijf Hooidonk is niet ver. Daarom ben ik heel blij dat hier al aangepast sanitair voor personen met een beperking was. Ook de zomerbar zelf hebben we helemaal rolstoeltoegankelijk gemaakt”, zegt Geert.

De speeltuin van de vroegere Proeverij werd gerenoveerd. Net als vroeger zullen er opnieuw goudklompjes in de zandbak worden verstopt waarmee kindjes punten kunnen verzamelen.
Familiaal gebeuren
De zoektocht naar flexijobbers en studenten verloopt vlot, maar er zijn nog kandidaten welkom. “Je merkt dat dit echt een familiaal gebeuren is. Ik krijg voor het administratief gedeelte nu bij de opstart heel veel hulp van mijn zus Ann. Het is altijd een risico dat je neemt, maar ik vind dat mensen met dromen – zeker jongeren – veel meer gesteund zouden moeten worden in het ondernemerschap. Als ik zie hoe hard Tijs, Tuur en al die maten van Tuur hier de voorbije weken gewerkt hebben: daar kan ik alleen maar fier op zijn. De goesting is groot om er ook deze zomer weer een succes van te maken.”
Als het regent, kan je niet enkel onder de stretchtent en luifel schuilen, maar is er ook nog het gelijkvloers van de vroegere Proeverij om te gaan zitten. De bovenverdieping wordt voorlopig afgesloten. “Voor mij was dit een opportuniteit. Ik heb hier stockageruimte voor onze foodtrucks van ‘t Vleesgegroet, die we hier ook in de zomerbar kunnen inzetten.”
De 13de juni is er een receptie met genodigden, zondag de 15de juni – exact dezelfde openingsdag als vorige zomer aan de molen – opent Bar Boucherie om 12 uur de deuren voor het grote publiek in de Heistraat 3. De zomerbar blijft drie maanden open. Als het een zwoele indian summer wordt mogelijk nog iets langer. Daarna volgt een winterconcept, maar dat blijft nog een verrassing.