Alkmist werd in 2024 opgericht door ondernemers Mathias Celis en Toto De Brant, die eerder hun automatiseringstool Ad Astra Industries verkochten aan een internationale speler. Hun nieuwe platform moet orde brengen in de wirwar van documenten en communicatie die kenmerkend is voor financiële en juridische trajecten. Bij een audit alleen al gaan duizenden e-mails over en weer, terwijl bedrijven zich zorgen maken over dataveiligheid. “Vandaag gaat tot een derde van de tijd verloren aan omslachtige communicatie,” zegt Celis.
Met Alkmist krijgen teams en externe partners één duidelijk overzicht van taken, planningen en goedkeuringen. Door inzichten uit gedragswetenschappen te integreren – zoals verliesaversie en positieve feedback – stimuleert het platform snellere opvolging. Volgens de oprichters verloopt een samenwerking zo tot een derde sneller.
Slimme agents
Naast het centrale platform bouwt Alkmist aan AI-agents die documenten automatisch controleren, koppelen en ophalen uit systemen zoals OneDrive. Ze moeten niet alleen fouten vermijden, maar ook repetitieve taken uit handen nemen zodat audits of M&A-processen sneller en veiliger verlopen.
Vandaag telt Alkmist zeven medewerkers en meer dan 5.000 gebruikers in 28 landen. Onlangs werd via het platform nog een audit begeleid voor een bedrijf met meer dan 1 miljard euro omzet. De startup is sinds juni ISO 27001-gecertificeerd, wat de hoogste norm in databeveiliging bevestigt.
De interesse uit het buitenland groeit sterk. “De vraag is zo groot dat we zelfs een wachtlijst moesten aanleggen,” zegt medeoprichter Toto De Brant. “Binnen vijf jaar willen we dé standaard zijn voor samenwerking in complexe trajecten.”
Investeerder Ivo Minjauw, Chief Product Officer bij Lighthouse, ziet veel potentieel: “Alkmist combineert technologische innovatie met psychologische inzichten. Dat is zeldzaam in zulke conservatieve markten en toont meteen hoe schaalbaar dit product is.”
Met de nieuwe middelen plant Alkmist zijn marketing en productontwikkeling te versnellen en de stap naar een Europese uitrol te zetten.