Chris Verhecken en Lies Scheerlinck zijn op zoek naar een overnemer voor hun bekende boekenwinkel Letters Co_ Chris Verhecken en Lies Scheerlinck zijn op zoek naar een overnemer voor hun bekende boekenwinkel Letters & Co. © Frederik Laurens

Chris (53) en Lies (55) van Letters & Co zoeken na 15 jaar een opvolger: “We blijven verderdoen tot we juiste kandidaat vinden” 

Na vijftien jaar op de Markt zoeken Chris Verhecken (53) en Lies Scheerlinck (55) een overnemer voor hun boekhandel Letters & Co. Niet uit noodzaak, wel uit overtuiging. “We willen zelf kiezen wanneer we een nieuw hoofdstuk beginnen.”

Chris Verhecken en Lies Scheerlinck begonnen in 2011 hun boekenwinkel Letters & Co op de Markt in Deinze. De boekenwinkel groeide uit tot een geliefde winkel die ver buiten Deinze bekend was. Nu gaat het duo op zoek naar een overnemer. “En we blijven open tot we de juiste kandidaat vinden”, benadrukt Lies. “We stoppen dus niet meteen.”

Waarom dan toch nu al die stap? “Tijd is relatief”, zegt Lies. “We willen niet wachten tot omstandigheden ons dwingen om keuzes te maken. We willen ruimte maken voor andere projecten.”

De zoektocht richt zich op iemand met dezelfde gedrevenheid. “Een onafhankelijke boekhandel is onmisbaar in het hart van Deinze”, zegt Chris. “We zoeken iemand met een warm hart voor boeken, die hier zijn of haar eigen stempel op wil drukken.”

Koffiebar

Letters & Co is vandaag ook niet louter een boekhandel. Het is een koffiebar, een cultureel podium en vooral een ontmoetingsplek. “We zijn een smeltkroes van literatuur, cultuur en beleving”, zegt Lies. “Mensen komen hier niet alleen voor een boek, maar voor advies, een babbel en kwaliteit.”

Lies groeide uit tot een vaste referentie voor lezers in de streek. Volgens Chris kent ze negentig procent van de klanten bij naam. “Passie en enthousiasme zijn onze basis. Ik lees veel en ken mijn klanten”, zegt Lies. “Vaak weet ik al bij het uitpakken van nieuwe boeken aan wie ik ze zal aanraden.”