Links Sander Bossaert van Bar à l’aise, rechts de dames van Boekjes en koekjes Links Sander Bossaert van Bar à l’aise, rechts de dames van Boekjes en koekjes. Foto: jid

Deze bruine kroeg en koffiebar hebben de beste score op Google Maps

Google Maps bestaat twintig jaar. Om dat in de kijker te zetten, deelde het bedrijf de best beoordeelde plekken van het land. Twee van de beste bars liggen in Gent: een bruin jazzcafé en een knus koffiehuis.

In twintig jaar is Google Maps niet alleen uitgegroeid tot een handig hulpmiddel om snel van punt A naar B te geraken, maar ook om goede bars en restaurants te ontdekken. De score en recensies die bij adressen staan, zijn voor veel mensen een leidraad geworden.

Welke locaties het best scoorden in België in 2024? Gebaseerd op het aantal reviews en de gemiddelde beoordeling deelde Google de tien best beoordeelde restaurants, cafés, musea en parken.

Sander in Bar à l’aise in Gent. Foto: jid

Twee van de tien beste cafés van het land liggen in Gent: Bar à l’aise en Boekjes en koekjes. “Een absoluut juweeltje”, schrijft een vrouw over Bar à l’aise aan de Verlorenkost, dat 27 reviews en 5 sterren telt. “Ik kan deze plek niet genoeg aanbevelen”, schrijft ene Sisay.

Sander Bossaert opende de bar een jaar geleden. Gasten kunnen aan de robuuste toog zitten of aan een tafel, dichter bij de kachel. Door de speakers klinkt jazz. Op de kaart staan fruitige wijnen, speciale bieren en heel wat non-alcoholische drankjes zoals verse vruchtensappen en artisanale chocolademelk, wat duidelijk in de smaak valt.

Nur, Alev en Methap met de kinderen van Nur voor Boekjes en Koekjes. Foto: jid

Net zoals de koffie en het gebak van Boekjes en koekjes in de Serpentstraat. Dat heeft een score van 4,9 op Google Maps, gebaseerd op 98 reviews. “Ik heb hier een cheesecake brownie gekocht die zo lekker was, dat ik er bijna van flauwviel”, schrijft een vrouw. “Een echte baksteen maar o zo smeuïg, zacht en rijk van smaak.”

Het koffiehuis is tegelijk een tweedehands kinderboekenwinkel en werd in mei 2024 gestart door drie Turkse vrouwen. In de reviews worden die heel vaak geprezen om hun vriendelijkheid en bakkunsten. De speelhoek maakt er een geliefd adres van bij ouders met jonge kinderen.

Lekkers van Boekjes en koekjes. Foto: jid