Lemahieu Group Lemahieu Group distribueert voortaan een nieuw houtproduct in Frankrijk. Foto: Lemahieu Group

Familiebedrijf breidt distributie van duurzaam hout uit naar Frankrijk

De Gentse Lemahieu Group boort na de Belgische en Luxemburgse markt voor duurzaam gemodificeerd hout nu ook de Franse markt aan. Zo zet het familiebedrijf een stap in de Europese groei van het product.

De Gentse Lemahieu Group breidt de distributie van haar duurzame houtproduct Accoya uit naar Frankrijk. Daarmee wil het Gentse familiebedrijf inspelen op de vraag naar duurzame en stabiele houttoepassingen in de bouw en renovatie van huizen. Met andere producten verdeelde het familiebedrijf al bij onze zuiderburen.

Proactieve marktontwikkeling

De uitbreiding naar Frankrijk is een volgende stap in de Europese groei van het duurzame product. “De uitbreiding naar Frankrijk is een logische volgende stap”, zegt CEO Mike Lemahieu. “Sinds de start van de distributie in Luxemburg en België met onze partners hebben we een sterke groei gerealiseerd.”

Ook partner Accsys onthaalt de uitbreiding positief. “De groep is er al stevig verankerd met commerciële teams en bestaande klantenrelaties”, vertelt John Alexander. “Hun expertise in houtverwerking en focus op proactieve marktontwikkeling maken hen de ideale partner om onze aanwezigheid verder uit te bouwen in Frankrijk.”

Innovatie en duurzaamheid

Lemahieu Group bouwde de afgelopen 115 jaar een sterke positie uit in de houtsector. De groep bleef altijd inzetten op innovatie en bouwde op die manier een uitgebreid aanbod op. Binnen het Gentse familiebedrijf is duurzaamheid evenzo van belang. Zo is het hout afkomstig uit duurzaam beheerde bossen en investeert het ook in hernieuwbare energie, waterrecuperatie en milieuvriendelijke productieprocessen.