Het familiebedrijf werd opgericht in 1961 en wordt intussen geleid door de broers Renaat Harold Christophe en Emmanuel Van Parys_ (1) Het familiebedrijf werd opgericht in 1961 en wordt intussen geleid door de broers Christophe, Renaat, Emmanuel en Harold Van Parys. © Frederik Laurens

Familiebedrijf opent nieuwe campus: “Geen gewone uitbreiding, maar onze volgende mijlpaal” 

Het familiebedrijf Sobinco uit Zulte, gespecialiseerd in hang-en-sluitwerk voor ramen en deuren, heeft zijn nieuwe en sterk uitgebreide campus officieel in gebruik genomen. Het familiebedrijf verdubbelde er zijn productie- en kantoorruimte tot meer dan 50.000 vierkante meter.

De uitgebreide campus van Sobinco in Zulte is volgens bestuurder Harold Van Parys een logische stap in de evolutie van het bedrijf. “We hebben hier 23.000 vierkante meter bijgebouwd”, vertelt hij. “De productieoppervlakte bedraagt nu meer dan 50.000 vierkante meter. Dit is geen gewone uitbreiding, maar onze volgende mijlpaal.”

Sobinco werd in 1961 opgericht en intussen leiden de broers Renaat, Harold, Christophe en Emmanuel Van Parys. Het bedrijf specialiseerde in raam- en deurbeslag, wat alle onderdelen omvat die nodig zijn om ramen en deuren te openen, te sluiten, te beveiligen of af te werken.

De afgelopen decennia groeide het familiebedrijf uit tot een internationale speler met meer dan 550 werknemers in België en Portugal.

Innovatie en samenwerking

De nieuwe campus brengt productie, administratie, onderzoek, klantenservice en showroom onder één dak. “We creëerden een plek die innovatie en samenwerking ademt”, zegt Harold. “Dit is meer dan een werkomgeving. Het is een kenniscentrum waar technologie, design en vakmanschap samenkomen.”

Ons familiale karakter zorgt voor betrokkenheid, continuïteit en een duidelijke langetermijnvisie.

Harold Van Parys

Het bedrijf uit Zulte is ook een familiebedrijf. “Ons familiale karakter zorgt voor betrokkenheid, continuïteit en een duidelijke langetermijnvisie. Dat voel je ook in onze bedrijfscultuur.”

Duurzaamheid

De nieuwe campus toont ook dat Sobinco duurzaamheid belangrijk is. Met meer dan 3.400 zonnepanelen, warmtepompen, energiezuinige verlichting en regenwaterrecuperatie daalde het energieverbruik met meer dan een kwart. “In onze gebouwen, producten en verpakkingen mikken we op circulariteit en hergebruik.”