Met de eerste schooldag liggen de zomermaanden juli en augustus achter ons. De ondernemingsrechtbank van Gent sprak in die periode 160 faillissementen uit. Een record. Bijna een derde meer dan in 2025 toen het om 121 bedrijven ging. Ruim de helft van de faillissementen zijn afkomstig uit drie sectoren. 272 in de bouw, 170 in de dienstverlening aan bedrijven en 127 in de horeca.
Oudenaarde en Sint-Niklaas
De sterke stijging komt er volgens cijfers van Graydon Creditsafe vooral door de arrondissementen Oudenaarde en Sint-Niklaas. Het aantal falingen steeg er respectievelijk met 100 procent (een verdubbeling) en 94,44 procent. De meeste faillissementen (69) waren wel afkomstig uit de regio Gent. In tegenstelling tot de voorbije jaren is dat wel niet langer meer dan de helft.
De eerste acht maanden van 2026 zijn er al 20 procent meer faillissementen uitgesproken. In Oudenaarde gaat het over de helft meer, in Sint-Niklaas over net iets minder dan 30 procent. Enkel in de gemeenten rond Aalst blijft gelijke tred gehouden met vorig jaar. Er zijn slechts drie bedrijven meer die failliet gingen, al is het met 118 wel bijna dubbel zoveel als tien jaar geleden.
Minder verloren arbeidsplaatsen
Ondanks dat er fors meer faillissementen zijn, gingen wel minder arbeidsplaatsen verloren ten opzichte van de afgelopen vier jaar. De meeste plekken gingen verloren bij D’Hondt NV uit Zingem (plaats 11 bij de grootste failliet-gegane bedrijven in ons land).