VreamoBeuure1 Geert Van Der Sanden vind je elke zondag achter de gelato van Crème O Beurre. © IF

Geert (38) en Simon (41) openen ijsjeszaak

In Sint-Maria-Oudenhove, op de grens tussen Zottegem en Brakel, hebben Simon Amelinckx (41) en Geert Van Der Sanden (38) ijsjeszaak Crème O Beurre geopend. Een klassieke bol Belgisch roomijs hoef je daar echter niet te verwachten.

Voor Geert Van Der Sanden is de ijsjeszaak een droom die werkelijkheid wordt. Hij leerde tijdens een professionele opleiding authentieke gelato maken en verkoos bewust dat Italiaanse ijs boven het klassieke Belgische roomijs. “Het verschil zit hem in de bereiding”, legt Geert uit.

“Gelato bevat minder room, waardoor het vetpercentage veel lager ligt. Het wordt ook trager gedraaid, zodat er nauwelijks lucht in zit. Dat maakt het compacter, smeuïger en vooral smaakvoller.”

Geen bollen

Omdat gelato warmer wordt geserveerd dan gewoon ijs, kan je het niet in bollen scheppen. Geert strijkt het met een spatel in een hoorntje of beker, zoals het volgens Italiaanse traditie hoort.

Over de ingrediënten werd goed nagedacht. De pistachenotenpasta’s komen rechtstreeks uit Italië en bevatten geen additieven of kleurstoffen. Een felgekleurd turquoise pistache-ijsje zoek je hier dus tevergeefs. De melk is afkomstig van een lokale melkboer en wordt ter plaatse gepasteuriseerd. “Zo krijg je die volle, echte melksmaak die je bijna nergens meer vindt”, aldus Van Der Sanden.

Het smakenaanbod bij Crème O Beurre steunt op authentieke klassiekers: pistache, vanille, stracciatella, mokka, een vruchtensmaak en salted caramel. Geert experimenteert ook met nieuwe smaken. “Zo houd ik het interessant voor mensen die altijd hetzelfde nemen én voor wie graag iets nieuws probeert”, vertelt Geert.