Burgemeester Pieter De Crem (CD&V/DU) mocht de eerste steen leggen van het groot hoofdkantoor van Ardis, een wereldwijd actieve softwareproducent gespecialiseerd in productie-oplossingen voor de platenverwerkende industrie, waaronder de keuken- en interieurbouw. De site is zo’n 1,7 hectare groot en ligt aan de Léon Bekaertlaan 18A, maar zal ook bereikbaar zijn vanuit de Oostmolenstraat. Het vorige hoofdkantoor lag slechts enkele straten verder in de Brugstraat.
Ardis is een oorspronkelijk Maldegems familiebedrijf van de tweede generatie gerund door het echtpaar Bern De Lille en Veronique Clarebout. Een kwart van de omzet wordt in België gedraaid, het leeuwendeel komt uit export, vanuit onder meer het Amerikaanse North Carolina. “We hebben klanten in meer dan 80 landen en ruim 8.000 installaties wereldwijd”, legt De Lille uit. Sinds Bern zeven jaar geleden van zijn vader Arnout overnam, groeide Ardis uit van 15 naar 45 medewerkers.

Tot hun klantenbestand rekenen ze kleine lokale ondernemingen, maar evengoed multinationals als Dovy Keukens, Thyssenkrupp, Goossens Keukens en Qubus uit Aalter. Hun meerwaarde? “Ons modulair platform helpt bedrijven materialen besparen, machines optimaal benutten en onverwachte problemen direct te verhelpen.”
Perfect gelegen
De keuze voor Aalter was snel gemaakt. “We voelen ons hier thuis. De gemeente heeft alles voor ons: centraal gelegen, vlot bereikbaar en een groeimentaliteit om ondernemingen en jonge gezinnen te ondersteunen. We liggen er op wandelafstand van het station, omringd door de groene overgangszone tussen industrie- en woongebied.”

“Ons hoofdkantoor zal opgeleverd zijn in de zomer van 2026 en wordt een knap staaltje karaktervolle en duurzame architectuur die in anticipatie op de verdere groei plaats zal bieden aan zo’n 110 werkplekken”, aldus De Lille.
“Van de 1,7 hectare willen we maar een fractie van 2.400 vierkante meter gebruiken voor onze kantoorruimte. Compact ruimtegebruik, een deels onderkelderde polyvalente gelijkvloers en 3 rondomrond beglaasde kantorenverdiepingen zullen voor een optimale binnen-buitenbeleving zorgen.”