hilde en tommy Hilde en Tommy blijven trouw aan hun geliefkoosde Stationsstraat. © yjs

Hilde (60) en Tommy (57) verhuizen boekenwinkels naar historisch pand: “De nieuwe winkel zal minstens evenveel charme hebben”

Hilde De Rore (60) en Tommy Vaerewijck (57) verhuizen in het najaar hun populaire boekenwinkels ‘t Oneindige Verhaal en Den Bladwijzer naar een ander pand in hun geliefkoosde Stationsstraat. Het duo neemt zijn intrek in het historisch pand waar jarenlang broodjesketen Panos gevestigd was.

‘t Oneindige Verhaal is al dertig jaar een gevestigde waarde in de Wase hoofdstad, waar Hilde en Tommy sinds 2019 de scepter zwaaien. Na goed zeven jaar in het charmante winkelpand te vertoeven, kiest het koppel nu voor een verhuis naar een nieuw pand wat verderop in de Stationsstraat.

‘t Oneindige Verhaal verhuist dit najaar naar een nieuwe plek. © yjs

“De maandelijkse kosten op deze locatie lopen te hoog op en daar willen we geen doekjes om winden”, zegt Hilde. “Nu ons huurcontract ten einde loopt, was het voor ons het uitgelezen moment om uit te kijken naar een nieuwe plek. We wilden koste was kost in de Stationsstraat blijven én een pand vinden met minstens evenveel charme heeft als dit. Veel klanten reageren enthousiast als we hen vertellen dat we verhuizen naar het beschermde en mooie pand waar jarenlang broodjesketen Panos terug te vinden was.”

Ook Den Bladwijzer, de tweedehandswinkel die het duo vorig jaar opende, verhuist mee naar het nieuwe pand. “Die boeken zullen vooral in de kelder terug te vinden, waar vroeger de bakkerij ondergebracht was”, zegt Tommy.

“Tegen eind november willen we de duizenden boeken naar de nieuwe plek brengen om zo de Sinterklaas- en eindejaarsperiode meteen in onze nieuwe winkel te kunnen meepikken. Het beschermde pand ligt nog dichter bij de Grote Markt en zo willen we nog meer de beleving doortrekken naar onze winkelstraat.”

Dit beschermde gebouw wordt de nieuwe thuishaven van de boekenwinkels. © yjs

Hilde en Tommy zijn ook van plan om het terras voor de zaak te gebruiken om er koffie, thee en gebak te serveren. “Daarmee willen we ook een breder publiek aanspreken”, aldus het duo. “We denken ook aan zondagsopeningen, want dan zijn er niet veel plekken om iets te drinken en tot rust te komen. We kijken ernaar uit om de nieuwe zaak met minstens evenveel charme in te richten.”