Leie Adventures Leie Adventures ligt aan Astene Sas wat volgens Arno en Zeno een absolute troef. Foto: Frederik Laurens

Jonge ondernemers Arno (26) en Zeno (19) blazen kajakavonturen nieuw leven in: “Mensen moeten er iets aan hebben als ze naar hier komen”

In Deinze hebben twee jonge sportievelingen, Arno Corijn en Zeno Van de Woestijne, het failliet gegane Deinze Kajakt nieuw leven ingeblazen onder de naam Leie Adventures. Met hun passie voor watersport willen ze van Leie Adventures de uitvalsbasis maken voor recreatie op en rond het water.

Arno en Zeno zitten allebei al jaren in de Deinse Kajak Club vzw. Voor hen was het dus een logische stap om hun eigen kajakbedrijf op te richten. “Het is eigenlijk organisch gegroeid”, vertelt Arno. “Ik zit al vijftien jaar in de kajakclub en toen Zeno me vertelde dat hij interesse had om iets op te starten, voelde dat meteen goed aan. In september hebben we dan de stap gezet.”

Ook Zeno’s weg naar een eigen zaak begon in de club. “Ik werkte als jobstudent bij Deinze Kajakt van Benjamin Van Cauwenberghe en groeide daar door. Toen Benjamin zijn zaak failliet ging hebben Arno en ik uiteindelijk we beslist om samen de sprong te wagen.”

Bij Leie Adventures kunnen klanten terecht voor kajak-, kano-, sup- en gocartverhuur, naast verjaardagsfeestjes, teambuildings en dagarrangementen. “Bij ons staat kwaliteit en beleving centraal”, zegt Zeno. “We zijn zelf trainers bij de club, dus we willen de mensen niet gewoon laten dobberen. Ze moeten er echt iets aan hebben als ze naar hier komen.”

Troef

De locatie aan Astene Sas is volgens de twee jonge ondernemers een absolute troef. “Dit is het mooiste stuk van de Leie”, vertelt Arno. “Je vaart tussen de velden en villa’s, helemaal in het groen. Veel rustiger en natuurlijker dan bijvoorbeeld onder de bruggen richting Gent.”

Ondanks hun jonge leeftijd pakken Arno en Zeno het professioneel aan. Arno heeft al een bedrijf in elektrotechniek, terwijl Zeno lichamelijke opvoeding studeert. “We willen hier geen hobbyproject van maken, maar een degelijk bedrijf dat kwalitatieve recreatie biedt.”

Ze hebben meteen ook een wedstrijd gelanceerd op hun Facebookpagina gelanceerd waarbij volgers kans maken op gratis dagpassen voor hun activiteiten. “Zo willen we mensen laten kennismaken met ons aanbod”, zegt Zeno.

Leie Adventures is open op woensdagnamiddag, vrijdag, zaterdag en zondag, en elke dag tijdens schoolvakanties.