Meer dan 40 medewerkers en verhuisfirma Thau zorgden ervoor dat de deuren van de oude locatie vrijdag om 15 uur sloten en dat klanten maandagochtend om 8u30 al terecht konden in de nieuwe winkel. De nieuwe vestiging biedt 100 vierkante meter extra ruimte, een betere indeling en een frissere look & feel.
“Dankzij de goede voorbereiding en planning verliep de verhuis bijzonder vlot,” zegt Steven Lintacker, vestigingsleider in Lokeren sinds 2019. “De bijkomende ruimte laat ons toe het assortiment uit te breiden, onder meer met meer persoonlijke beschermingsmiddelen en accessoires. De winkel is overzichtelijker, wat zorgt voor een betere klantbeleving.”
Strategische uitbreiding
Lecot breidt zijn netwerk de laatste jaren stevig uit. Sinds 2020 groeide het aantal vestigingen in België van 68 naar 82, met daarnaast ook zes vestigingen in Nederland. Lokeren is al de zevende herlocatie in vijf jaar tijd, na onder meer Maaseik, Antwerpen en Deinze. Ook bestaande winkels werden uitgebreid, zoals in Eeklo en Menen. In Heule werd de witgoedshowroom vernieuwd.
“We investeren vandaag in de groei van morgen,” aldus CEO Pieter Morisse. “Dankzij nieuwe vestigingen, strategische overnames, geavanceerde technologie én de juiste mensen kunnen we de veranderende verwachtingen van onze klanten blijven invullen.”

De strategie rendeert: Lecot zag zijn omzet stijgen van 220 miljoen euro in 2020 naar 277 miljoen in 2025. Dat gebeurde niet alleen door uitbreiding, maar ook door de overnames van bedrijven zoals Madreco, Desair, Peter Bax en Bagijn Tools.
Klaar voor de toekomst
Lecot kijkt verder vooruit. In de zomer opent een nieuwe vestiging in Tongeren en volgt ook de verhuis van Brugge. Daarnaast wordt fors ingezet op digitalisering: klanten kunnen online bestellen en kiezen tussen afhalen of levering. Wie voor 17u30 bestelt, krijgt de goederen de volgende dag geleverd. “We staan vandaag dichter dan ooit bij onze klanten, zowel fysiek als digitaal,” zegt Morisse. “Onze omnichannel-aanpak laat toe om sneller en flexibeler in te spelen op hun noden.”
Om die ambitie te ondersteunen, bouwt Lecot momenteel aan een hypermodern centraal magazijn in Heule. Met het innovatieve KNAPP-systeem, 40.000 voorraadbakken en geautomatiseerde picklijnen, moet dit distributiecentrum de logistieke spil worden van het bedrijf.
“In onze sector zijn we de eerste die op deze schaal automatiseren,” benadrukt Morisse. “Niet als doel op zich, maar als middel om onze klanten nog beter te bedienen.”
