Lotus daagde het Nederlandse bedrijf eerder voor de rechter om diens reclamecampagne waarbij ontbijtgranen van verschillende merken worden beoordeeld met de letters A, B of C. Nākd.- en TREK-repen van Lotus kregen van Holie een C, wat zou betekenen dat ze meer dan 10 procent suiker bevatten. Holie’s eigen repen scoorden een A, goed voor 0 tot 5 procent suiker.
Lotus betoogde dat de campagne misleidend is en daarmee ongeoorloofde vergelijkende reclame. De letters met bijbehorende kleuren zouden suggereren dat producten met een A gezond zijn en die met een C ongezond. De rechter ziet dat anders. Die oordeelde dat het voor de consument voldoende duidelijk is dat het om het suikergehalte in het product gaat en dat het geen voedings- of gezondheidsclaim is.
“We zijn blij dat de rechter ons volledig in het gelijk heeft gesteld: we mogen blijven laten zien dat producten met mooie claims vaak toch veel suiker bevatten”, reageer Holie’s-CEO Merick Schoute in een persbericht op de uitspraak. Hij lanceert in Nederland nu ook een petitie rond suiker in de voedinsgsindustrie.
Lotus reageert dat het bedrijf juist ook veel belang hecht aan “het aanbieden van verantwoorde producten”. Het gebruik van natuurlijke ingredienten, het minimaliseren van toegevoegde suikers en het behoud van nutritionele waarden is daarin essentieel, aldus het beursgenoteerde voedingsbedrijf uit Lembeke. “Daarnaast geloven we ook in het belang van transparante en correcte informatie voor de consument.”
“Ons inziens, doet Holie Foods aan incorrecte en misleidende communicatie”, klinkt het. Onze nākd. repen bevatten geen toegevoegde suikers, enkel natuurlijke suikers uit fruit en noten. Holie’s zelfgecreëerde Sugar-Score kijkt enkel naar het totale suikergehalte, zonder onderscheid te maken tussen natuurlijke en toegevoegde suikers”, klinkt de redenering. “Bovendien laat de score andere essentiële voedingswaarden zoals vezels en eiwitten buiten beschouwing.”