Bianca en Michael Bianca en Michael aan de gevel van hun nieuwe brasserie. Foto: Erwin Mynsberghe

Michael (45) en Bianca (30) openen brasserie Gustave waar vroeger cocktailbar was: “Ik voel dat het gaat goedkomen”

Waar vroeger cocktailbar The Mojito Factory huisde aan de Plataan openen de Gentse horeca-oudgediende Michael Demuynck (45) en zijn vriendin Bianca Gadeyne (30) komende vrijdag hun nieuwe brasserie Gustave. “Er mocht in Merelbeke nog iets bijkomen”, meent Michael.

Wie via de Vandepittebrug over de Ringvaart Merelbeke binnenrijdt, zal voor de Plataan aan het rondpunt onmiddellijk rechts moeten afslaan. Het is een ietwat vergeten hoekje in de gemeente, maar daar komt dus vanaf komende vrijdag verandering in. “De cocktailbar is er al meer dan een jaar dicht en het was de huisbaas die mij op het spoor van het pand bracht. Ik had er onmiddellijk een goed gevoel bij. Vooral de enorme grote passage viel mij op”, vertelt Michael.

Groot terras

Samen met zijn vriendin Bianca vertimmerde hij de voorbije twee maanden de cocktailbar tot een knusse zaak met vooraan een groot terras. “Het was er heel donker. Niet lelijk, maar het was niet wat wij wilden. We hebben alles wat opengetrokken en er een trendy brasserie van gemaakt”, klinkt het.

Klassiekers en speciallekes

Op het menu van Gustave kan je kiezen tussen klassiekers als Gentse stoverij of een flink uit de kluiten gewassen Tomahawk, een stevig stuk rundsvlees in de vorm van een bijl. “Maar we bieden ook vegetarische alternatieven. En van 9 tot 15 uur serveren we belegde broodjes, klassiekers én speciallekes op halve stokbroden. De keuken is doorlopend open, je kan hier ook een koffietje komen drinken op het grote terras, maar de eters gaan voor.”

“We hebben van de donkere cocktailbar een trendy brasserie gemaakt.” Foto: Erwin Mynsberghe

Michael werkt ook als manager bij de gekende Gentse brasserieën Ô Gand aan de Watersportbaan en Ô Gand City aan de Botermarkt. Vorig jaar verhuisde de Gentenaar naar Merelbeke. “Er mocht hier nog iets bijkomen en ik voel dat het gaat goedkomen. Als het lukt dan hebben met de nieuwe zaak een gouden driehoek”, lacht hij.

Vrijdag gaan de deuren van Gustave vanaf 9 uur open en het eerste drankje is van het huis. “We zijn wel al redelijk volzet, dus misschien op voorhand reserveren op het nummer 0468/20.15.15”, raadt Bianca aan.

Tweede Noctéfuif

Er is ook goed nieuws voor de fuifnummers in Merelbeke en omstreken. Begin april organiseerde Michael zijn eerste Noctéfuif in de Winterloods en dat was een inslaand succes. “Er was zo’n zeshonderd man, mensen stonden buiten in rijen aan de deur te wachten. In oktober komt er een tweede editie”, belooft hij.