Themabeeld werkzoekende Themabeeld. foto: ANP

Minder vacatures in Oost-Vlaanderen, wel meer werklozen

In november steeg het aantal werkzoekenden in onze provincie met 5,8 procent tegenover november vorig jaar.

In november waren in Oost-Vlaanderen 500 werkzoekenden minder dan in oktober. Op één jaar tijd is er wel een stijging met ongeveer 5,8 procent, in absolute aantallen zijn dat er ongeveer 3.000 meer dan in november 2024. Op Vlaams niveau bedraagt de stijging 6,8 procent op één jaar.

In totaal zijn 52.643 Oost-Vlamingen op zoek naar werk, dit is 6,8 procent van de Oost-Vlaamse bevolking op arbeidsleeftijd. Relatief is dit evenveel als in de rest van Vlaanderen.

Tegelijkertijd staan er in onze provincie 62.008 vacatures open, ruim tien procent minder dan in november vorig jaar.

In de eerste zes maanden van 2026 zullen ongeveer 6.000 Oost-Vlamingen hun uitkering verliezen door de beperking van de werkloosheid in de tijd.