Een nieuwe technologie van PlanOpSim moet de analyse van grote optische structuren mogelijk maken. De Split Area ASM betekent een belangrijke verschuiving in hoe ingenieurs en onderzoekers grote optische componenten kunnen ontwerpen.
De traditionele simulaties botsen op hun limieten en blijven doorgaans steken op enkele micrometers. Met de Split Area ASM kunnen simulaties worden uitgevoerd op oppervlakte van 900 miljoen scatterers, of een structuur van vijftien millimeter op vijtien millimeter met een celgrootte van vijfhonderd nanometer.
Nieuwe perspectieven
Deze nieuwe technologie opent nieuwe perspectieven voor onderzoek en industriële ontwikkeling voor ingenieurs die tegen geheugen- en rekengrenzen aanbotsen. Volgens PlanOpSim is dat vooral relevant voor wie werkt aan optische sensoren, AR‑toepassingen of massaproductie van metaoptische componenten.
“Met de Split Area ASM willen we onze ambitie tonen om het platform te blijven voor wie met zo grote en complexe metasurfaces werkt”, zegt CEO Lieven Penninck. “Voortaan kunnen we componenten analyseren die vroeger te groot waren.”