In die laatste site werd de intentie geuit om zowat 150 van de 500 banen te schrappen. Dat is niet veranderd, al hebben de bonden wel degelijk twijfels bij de gang van zaken. “We vragen ons af of de bezetting voldoende is om de fabriek even goed te laten draaien”, zegt Jan Holtyzer van ABVV.
Ondertussen is de tweede fase onder de wet Renault opgestart en wordt een sociaal plan uitgewerkt. De onderhandelingen daarover zijn te jong om al modaliteiten toe te lichten.
De Belgische groep Ontex, die luiers en incontinentiemateriaal produceert, heeft een hoofdkantoor in Aalst en twee productievestigingen in Oost-Vlaanderen. Een fabriek in Eeklo moet sluiten, 350 werknemers zijn daar getroffen. Ook daar wordt gewerkt aan een sociaal plan, maar dat wordt afzonderlijk onderhandeld.