launch Brussels Taking Turns Van links naar rechts: Katrien Goris (Managing Director), Caroline Van der Avoort (Business Consultant Interim Management), Thibault Suys (Business Director Executive Search), Griet Vanneste (Managing Partner), Florence Debusschere (Managing Partner).

Rekruteringsbureau Taking Turns opent derde kantoor in Brussel

Executive search- en interimmanagementspecialist Taking Turns opent een derde kantoor in Brussel, naast bestaande vestigingen in Gent en Antwerpen. Daarmee is het bedrijf nu fysiek aanwezig in wat vaak de economische “gouden driehoek” van België wordt genoemd.

Volgens Managing Partner Griet Vanneste is Brussel geen onbekend terrein. “Onze klanten bevinden zich over heel België, maar we merken hoe sterk het gewaardeerd wordt als we ook fysiek nabij zijn. Deze nieuwe locatie is een antwoord op die vraag.”

Taking Turns werd in 2017 opgericht in Gent door Florence Debusschere en Griet Vanneste. Het bedrijf ondersteunt organisaties bij de aanwerving van leidinggevende profielen en tijdelijke managementoplossingen. Het bedrijf werkt in domeinen zoals algemeen management, finance, HR, operations & supply chain, sales en marketing. De organisatie is actief in zowel executive search als interimmanagement.

Lees ook: Rekruteringsbureau Taking Turns groeit verder in Antwerpen onder leiding van Katrien Goris

Met de uitbreiding naar Brussel wil Taking Turns inspelen op de specifieke noden van de regio. De hoofdstad is een belangrijk centrum voor multinationals met regionale hoofdzetels, maar kent ook uitdagingen zoals mobiliteit en hybride werk. “De ‘war for talent’ speelt ook hier volop,” zegt Thibault Suys, Business Director Executive Search. “Voor kandidaten is bereikbaarheid een belangrijk criterium geworden, net als de culturele fit met een organisatie. Daarin begeleiden wij zowel Belgische als internationale profielen.”

Brussel vraagt volgens Taking Turns om een eigen aanpak. De markt kenmerkt zich door een bredere dienstverlening en hogere eisen aan kandidaten. Tegelijk stellen ook kandidaten steeds scherpere verwachtingen aan werkgevers, zeker op vlak van flexibiliteit, cultuur en verantwoordelijkheden.ext.