Bekaert ziet zich genoodzaakt om in te grijpen op zijn Bekintexsite omdat groene waterstof minder snel ingang vindt dan verwacht. Het bedrijf ziet “een lage marktvraag op korte termijn en een herstel dat later wordt verwacht dan eerder voorzien”.
Concreet schort Bekaert de productie van elektrolysercomponenten nu volledig op. De directie maakte de ingreep woensdagochtend bekend tijdens een bijzondere ondernemingsraad en organiseert informatiesessies voor de werknemers in de betrokken afdeling: daar zijn 24 jobs bedreigd.
De directie zegt de impact op het personeel te willen beperken en onderzoekt de mogelijkheden om getroffen werknemers een baan aan te bieden in een van de andere Belgische vestigingen van Bekaert. Ze start ook onderhandelingen op over een sociaal plan met de vakbonden.
“Groene waterstof blijft deel uitmaken van de groeistrategie van Bekaert”, benadrukt het bedrijf wel. De productielijn in Wetteren blijft dan ook behouden. “Dat laat ons toe om de productie opnieuw op te schalen zodra de markt aanzwelt”, luidt het. Ondertussen blijft het recent geopende innovatiecentrum voor waterstof in het West-Vlaamse Deerlijk operationeel.
Bekintex is een van de vier productiesites van Bekaert in België. Het maakt er verschillende hoogtechnologische producten, waaronder oplossingen voor antistatisch en hittebestendig textiel. Eind vorig jaar voerde Bekaert er al een herstructurering door waarbij uiteindelijk een vijftigtal banen verdween. Er werkt momenteel nog een negentigtal mensen op de site in Wetteren.