GEFV09164 Lingeriewinkel ‘t Linnenkastje van Kate Pauwels bestaat twintig jaar. © FVV

Van de markt naar de boetiek: Kate (45) heeft al 20 jaar een succesvolle lingeriewinkel

Ze verkocht ooit kousen op markten, maar intussen heeft Kate Pauwels (45) al twintig jaar een succesvolle lingeriezaak in Latem. Je vindt er bekende en exclusieve merken, soms pikant, maar altijd gedistingeerd. “Ook mannen staan we met plezier bij.”

Twintig jaar geleden had de familie Pauwels uit Liedekerke, tussen Ninove en Aalst, iets te vieren. Dat deed het gezin van kousen- en ondergoedverkopers in Sint-Martens-Latem. Hun wagen parkeerden ze voor een pand in de Latemstraat, en de rest is geschiedenis.

“Mijn ouders hebben altijd de markten gedaan”, vertelt Kate Pauwels. “In 1999 openden we in Liedekerke een eerste fysieke winkel, ’t Linnenkastje, met alleen kousen en wit ondergoed. In 2006 zagen we dat pand in Latem. Een dag later was het contract getekend.”

Service

De afgelopen twee decennia bouwde Kate Pauwels de winkel uit tot the place to be voor dames die lingerie, badmode en nachtkledij zoeken. Ze deed dat met drie pijlers: een grote voorraad, parkeerplaats voor de deur en goede service. “Ik heb zes mensen in dienst die klanten bijstaan en zorgen dat er veel tijd is om te passen.”

“De mannen kiezen wat ze mooi vinden en dan sturen we hen indien nodig bij, op basis van eerdere aankopen van hun partner”

Kate Pauwels

’t Linnenkastje verkoopt klassieke merken als Marie Jo en Lise Charmel, maar in badmode ook exclusieve merken als Melissa Odabash, Anjuna en Missoni. “Daarvoor komen klanten van de kust of de Kempen hierheen. Weinig andere winkels hebben die merken.”

Mannen

Ook mannen zijn welkom in ’t Linnenkastje. Over shoppen voor vrouwen én minnaressen zwijgt Pauwels als vermoord. Wat ze wel wil zeggen, is dat ze mannen met raad en daad bijstaat als die niet weten wat te kiezen voor hun partner.

“De mannen kiezen wat ze mooi vinden en dan sturen we hen indien nodig bij, op basis van eerdere aankopen van hun partner. De drempel om hier als man binnen te stappen, is niet hoog. In ’t Linnenkastje verkopen we ook ondergoed, badmode en pyjama’s voor mannen.”