De Volvo EX30 De Volvo EX30.

Volvo Car Gent produceert 14 procent meer wagens

212.177 wagens rolden in 2025 van de band bij Volvo Car Gent, 13,9 procent meer dan in 2024. De EX30, een model dat de fabriek pas sinds 2025 maakt, is al goed voor één op de tien wagens.

Volvo Car Gent maakte de afgelopen week haar productiecijfers voor 2025 bekend. Zo produceerde de fabriek 25.000 wagens meer dan in 2024 en was een derde van de gemaakte wagens volledig elektrisch. “We zien dat de vraag naar compacte elektrische modellen sterk toeneemt,” zegt de fabriek.

De XC40 en EX40 nemen 74 procent van het totale volume in. De EX30 kende een vliegende start met 21.845 geproduceerde exemplaren. De nieuwe directeur, Magnus Nilsson, wil de productie van de EX30 verder opschalen. “We willen dit model nog aantrekkelijker maken voor de eindklant,” klinkt het in een mededeling.

Bijna alle wagens, 95 procent, zijn bestemd voor export. Met name het Verenigd Koninkrijk, de Verenigde Staten en Duitsland zijn belangrijke markten. Volvo Car Gent wil zijn export de komende jaren verder uitbouwen.