Wim en zijn team zorgen voor onderhoud en herstelling van alle merken_ Wim en zijn team zorgen voor onderhoud en herstelling van alle automerken. © ies

Wim (46) viert tiende verjaardag van steeds zeldzamer wordend bedrijf: “Bij een onafhankelijk garagist is klant nog echt koning”

Wim De Vylder (46) vierde op 11 april de tiende verjaardag van zijn bedrijf, Garage De Vylder. In tijden waarin steeds meer autobedrijven fuseren tot grote mastodonten blijft Wim trouw aan zijn zelfstandigheid.

“De liefde voor auto’s en mechaniek kreeg ik met de paplepel ingegoten. Zowel mijn vader als mijn oom was automecanicien”, zegt Wim. “Na mijn opleiding werkte ik zestien jaar bij het toen nog zelfstandige Ford Neyt. Ik was in de vestigingen in Lokeren, Zele en Wetteren aan de slag en groeide door tot hoofdmecanicien.”

Maar de roep op om eigen benen te staan werd steeds groter. “In overleg met mijn echtgenote heb ik in 2016 de stap gezet”, zegt Wim. “Aanvankelijk bij mij thuis, maar al snel moest ik op zoek naar ruimte. Samen met Aerts Speculaas hebben we dan in de Beertenstraat een industriegrond kunnen kopen, waar we in 2018 onze intrek hebben genomen.”

Kleinschalig

Bij De Vylder kan elke eigenaar van een auto terecht. “Het merk maakt niet uit”, zegt Wim. “Uiteraard hebben we nog een voorliefde voor Ford, maar iedereen is welkom. We zijn aangesloten bij Quality Garages. Zowel ik als onze drie medewerkers krijgen doorlopend opleidingen, waardoor ook elektrische en hybride wagens voor ons geen geheimen hebben.”

“Het grote verschil met die grote ketens is onze familiale aanpak”, zegt Wim. “We vormen een klein team, iedereen kent iedereen. We worden dan ook graag met onze voornaam aangesproken.”

Wim merkt dat steeds meer klanten de weg naar onafhankelijke garages vinden. “Niet iedereen vindt de aanpak van die grote ketens en multinationals aangenaam. Bij een familiale garage is de klant nog echt koning.”

Quads

Naast auto’s heeft Wim ook een grote liefde voor quads. Toen hij de kans kreeg om dealer van Segway te worden, liet hij die niet liggen. “Naar aanleiding van onze tiende verjaardag stellen we daarom het hele gamma tentoon. Quads kan je niet alleen als vervoermiddel gebruiken, ze worden ook ingeschakeld door land- of tuinbouwers om een aanhangwagen met materiaal te vervoeren. Je kan ze een beetje beschouwen als werkpaarden Het voordeel van quads is dat een rijbewijs B volstaat.“