Nico Schutz en Albert Stoemp Cafébaas Nico Schutz en Albert Stoemp presenteren het logo van brouwerij Belgoo, die het Stoempbier brouwt. Foto: jhw

Albert Stoemp brengt zijn eigen bier nu ook naar Noordrand: “Lekker om te drinken, maar ook ‘Ideal veu me patate me saucisse!’”

Albert Verdeyen (57), beter bekend als Albert ‘Stoemp’, de topchef met een sappige Brusselse tongval, lanceert nu ook in de Noordrand zijn Albert Stoemp-bier. Café Ossel Star in Merchtem is het eerste cafeetje in de regio waar je, vanaf midden april, het bier kan proeven.

Brouwer Jo Van Aert van de artisanale Brouwerij Belgoo uit Sint-Pieters-Leeuw brouwde in samenwerking met TV-kok Albert Verdeyen (57), beter gekend als Albert Stoemp, het hoogvergistingsbier “Albert Stoemp-bier”. Dat is een blond bier met een alcoholgehalte van 6,2%, gehopt met simcoe en azacca hops. “Ideal veu me patate me saucisse!”, zegt Stoemp in zijn sappig Brussels dialect.

“Het is een aromatisch bier met veel smaak geworden, met heel veel Belgische toetsen zoals gist met een heel Belgisch profiel en met een zeer licht bananen-toetske. Ook schoon hoppig met een azacca hop om het wat extra aroma te geven. Het is niet te straf, met een klein beetje bitterheid. Het marcheert al goed, ik ben tevreden. Je kan het bier niet alleen drinken, ik heb ook een recept waarbij ik mijn patatten laat garen in bier. Dat is ongelofelijk lekker.”

“Ik heb het bier al eerder gelanceerd in Sint-Pieters-Leeuw, waar het gebrouwen wordt in de artisanale brouwerij Belgoo. Het is ook al verkrijgbaar in heel wat drankhandels en horecazaken in het Pajottenland, het Antwerpse en in veel Brusselse horecazaken. Maar nu wil ik ook de inwoners uit de Noordrand laten kennismaken met het Abert Stoempbier. En waar kon ik dat beter doen als in het volkscafé Ossel Star, waar ik heel graag vertoef.”

Dat Albert kiest voor café Ossel Star is Ossel (Merchtem) heeft een speciale reden. Zo heeft hij een nauwe band met cafébaas Nico Schutz. “Die is opgegroeid in café Het Glazen Huis in Wemmel, waar ik vroeger ook woonde. Ik kwam er regelmatig en ken zijn moeder Jacqueline Moreau, die het Glazen Huis toen uitbaatte, heel goed. Ik ken Nico al van toen hij kind was.”

“Ik ben zelf ook in een café geboren, in De Weerstand, dat mijn ouders destijds uitbaatten in Negenmanneke in Sint-Pieters-Leeuw. Ik speel ook graag een partijtje golfbiljart. Ik heb overigens Nico nog leren biljarten.” Na deze laatste zin weerklinkt algemeen gelach aan de toog in café Ossel Star. Cafébaas Nico kan er wel mee lachen, maar zijn antwoord komt snel: “Was het niet omgekeerd?”, vraagt de kastelein zich luidop af.

Daarop begeeft het duo zich naar buiten om een plaatsje te zoeken voor het bordje van brouwerij ‘Belgoo’ op de gevel van het café. “We gaan hier overigens niet alleen het blonde Albert Stoempbier lanceren, maar ook de alcoholvrije variant Bloemekéke”, merkt Albert Stoemp op.

“Ik zal het Albert Stoempbier overigens ook lanceren in Tenerife in Spanje, waar ik vrienden ken. Binnenkort kan je het Stoempbier tevens verkrijgen van het vat. Je zal er zeker nog van horen. Wist je trouwens dat café Ossel Star dit jaar al tien jaar is overgenomen door Nico Schutz en Sofie Willems?”

“Daarvoor gaan we samen iets speciaals doen. In het weekend van 1 en 2 augustus 2025 ga ik hier koken. Schrijf het maar op: het wordt waarschijnlijk iets dat de titel ‘Stoemp op aa bakkes’ zal krijgen. Want dat is toch de beste stoemp”, lacht Stoemp, die de ene grap na de andere lanceert aan de toog, tot groot jolijt van de klanten.