Galia heeft een achtergrond in communicatie en is al zeven jaar actief als zelfstandige. Recent richtte ze een vennootschap waaronder zowel haar communicatieactiviteiten als het bordspelcafé vallen. “Ik wilde een volgende stap zetten in het ondernemen,” zegt ze. “Ik zit zelf vaak achter de computer voor mijn werk binnen communicatie. Met On Board wil ik buiten komen en mensen samenbrengen. Zeker na corona voel ik hoe groot die nood is.”
Uitgebreide spelcollectie
Het idee voor het café vertrekt ook vanuit haar persoonlijke interesses. “Ik ben eigenlijk meer een all-round nerd. Ik hou van bordspellen, zoals Wingspan, maar eigenlijk houd ik van alles wat ‘geeky en nerdy’ is ook videogames, Harry Potter, Lord of the Rings, Star Wars, enzovoort.”
Die passie wil ze nu inzetten om anderen te verbinden. Centraal in On Board staat een uitgebreide en vrij te gebruiken spelcollectie. Van moderne, vaak duurdere spellen tot klassiekers zoals schaak: alles is aanwezig. “Een goed bordspel kost al snel tussen 50 en 100 euro. Dat is een drempel voor veel mensen. Hier kunnen mensen voor 5 euro alle spellen ontdekken of via een jaarlidkaart onbeperkt spelen.” Daarmee wil ze zoveel mogelijk mensen bereiken, ongeacht ervaring of budget.
Heel verbindend
Volgens Galia zit de kracht van bordspellen in hun karakter. “Bordspellen zijn eigenlijk perfect toegankelijk voor iedereen, ook mensen die zichzelf niet als ‘nerd’ identificeren. In dat opzicht werken ze ook heel verbindend”, zegt Galia. “Je komt letterlijk samen rond een spel. Je bent sociaal bezig en dat kan over alle leeftijden, achtergronden en talen heen.”
On Board is gevestigd in het Start.huis in Vilvoorde, dat startende ondernemers de kans geeft om hun concept tijdelijk uit te testen. Het project loopt voorlopig als pop-up voor één jaar. Daarnaast kiest Galia bewust voor lokale samenwerkingen. Dranken en producten komen onder meer van Baubu – Wijnshop en bar, MOK Coffee, Pjeirefretter, Stoom, Good Souls Club en Sambucus. “Ik vind het belangrijk om andere lokale ondernemers mee in het verhaal te nemen.”
Ook reservaties
De officiële opening vond maandag plaats tijdens de jaarmarkt in Vilvoorde. Bezoekers kregen een gratis stuk taart bij aankoop van een lidkaart en een glaasje bubbels of fruitsap. Voortaan is On Board open op woensdag, donderdag en zaterdag. Het café kan ook gereserveerd worden voor teambuildings, verjaardagen en andere privé-evenementen.
Galia kijkt er alvast naar uit. “Veel mensen denken dat horeca-ervaring vereist, maar ik geloof dat je soms gewoon moet springen en onderweg leren”, zegt ze. “Ik heb er vooral enorm veel zin in.”