Het idee ontstond, hoe kan het ook anders, in het Ecuadoraanse dorp waar het zijn naam vandaan heeft. Julie Hermans en haar man waren in 2024 op wereldreis toen ze op moeilijkheden botsten. “Na amper een maand onderweg merkten we al hoe frustrerend het is dat je nog steeds uren verliest aan het plannen van je reis”, vertelt ze. “Toen mijn broer Sven, die een achtergrond heeft in AI en data, ons even later bezocht in Cumbayá vielen de puzzelstukken op hun plaats.”
Daaruit groeide hun missie: reizen makkelijker, slimmer en bewuster maken voor zo veel mogelijk mensen. Met z’n drieën bouwden ze een slimme assistent die gebruikers ondersteunt, van vakantie-idee tot reisschema en boeking. Daarmee richten ze zich nu tot de doelgroep waartoe ze zelf behoren: drukbezette twintigers, dertigers en veertigers die de wereld willen zien.
Intussen bouwen ze ook aan een webversie van hun app, zodat gebruikers ook aan de slag kunnen achter hun pc, en worden er continu updates doorgevoerd op basis van feedback en de nieuwste technologische ontwikkelingen.
Vanuit hun eigen reiservaring groeide ook het besef dat reizen duurzamer moet kunnen. “We willen niet belerend zijn, maar wel bewust maken”, vertelt Julie. Cumbaya toont binnenkort de CO₂-impact van je geplande reis, met de mogelijkheid om die uitstoot te compenseren via duurzame projecten van de partner Greentripper, een Brusselse specialist in duurzame reiscompensatie. Daarnaast zijn er steeds meer alternatieven opgenomen in het platform, zoals nachttreinen of elektrische huurwagens via partners zoals Rail Europe en Sunny Cars.