juwelier Asse overvallen De daders sloegen verschillende vitrines aan diggelen. Zaakvoerster Gisella kreeg ook een slag op het hoofd te verwerken. © IF

Juwelierster Gisella (66) voor derde keer brutaal overvallen: “Mijn kinderen zeggen dat het genoeg geweest is”

In het centrum van Asse is juwelier Topaas zaterdagochtend het doelwit geworden van een gewelddadige overval. Zaakvoerster Gisella Van Kerckhoven (66) kreeg een slag op het hoofd en de daders gingen aan de haal met een grote hoeveelheid juwelen. De waarde van de buit loopt in de tienduizenden euro’s. “Na dit alles weet ik echt niet meer of ik nog kan doorgaan”, vertelt ze aangeslagen.

De feiten speelden zich af rond 10.15 uur, kort nadat de winkel op de Steenweg haar deuren had geopend. Op dat moment waren er twee vrouwelijke klanten in de zaak. Eén van hen stond net op het punt te vertrekken toen plots twee gemaskerde daders binnenstormden. “Ze waren volledig in het zwart gekleed en droegen een helm, zodat je hen niet kon herkennen”, zegt Gisella. “Volgens mij hebben ze eerst de klanten naar buiten geduwd.”

Eén van de overvallers sprong meteen achter de toonbank en greep haar vast. In gebroken Nederlands eiste hij de kluis. “Hij riep maar één ding: de kluis, de kluis”, vertelt ze. “Ik ben met hem meegegaan, maar daar lag niet veel meer in, want de winkel was al open en de meeste juwelen lagen in de vitrines.”

Toen bleek dat er in de kluis en de kassa nauwelijks geld zat, sloeg de agressie om in geweld. “Ik heb een klap op mijn hoofd gekregen. Of dat nu met de pistoolkolf was of met de hamer die hij bij zich had, weet ik niet meer precies. Maar hij had duidelijk ook een vuurwapen bij zich en hij heeft mij daarmee bedreigd.”

De juwelierszaak op de Steenweg was zaterdag nog maar net geopend toen de twee binnenstormden. © IF

Daarna richtten de daders zich op de vitrines. Met een zware hamer sloegen ze zowel de etalages die aan de straatkant uitgeven als vitrines in de winkel zelf kapot. “Ze hebben zo veel mogelijk juwelen in hun zakken gestoken en zijn dan weggevlucht op een motor. Het hele gebeuren heeft maar een paar minuten geduurd, maar voor mij voelde het als een eeuwigheid.”

Dikke buil

Gisella kon nog net haar alarmknop indrukken en belde kort daarna zelf de hulpdiensten. Buurtbewoners snelden haar te hulp en even later arriveerden politie en ambulance. Ze werd naar het ziekenhuis overgebracht, waar een scan van haar hoofd werd genomen. “Die was gelukkig in orde, maar ik had wel een dikke buil en veel pijn. De grootste klap is eigenlijk mentaal.”

Over de precieze buit kan voorlopig nog geen exact bedrag worden genoemd. “Het ging uitsluitend om juwelen, geen uurwerken. Ik ben nog niet terug in de winkel geweest om alles te inventariseren, maar het gaat zeker om tienduizenden euro’s”, zegt ze.

Al 44 jaar

Het is niet de eerste keer dat Gisella met geweld wordt geconfronteerd. In 2006 werd ze ’s nachts thuis overvallen en in 2015 was haar zaak al eens het doelwit. Ze staat al 44 jaar in dezelfde winkel. “Ik heb dit altijd met hart en ziel gedaan,” zegt ze. “Maar nu zeggen mijn kinderen: Mama, het is genoeg geweest. Van mijn pensioen alleen kan ik niet leven, maar ik weet echt niet of ik dit nog aankan.”

Voorlopig verblijft ze bij familie om bij te komen van de schok. De politie onderzoekt de feiten. De daders zijn voorlopig spoorloos. Woordvoerster Sabine Lievens van het parket Halle-Vilvoorde bevestigt het relaas van de zaakvoerster. “De overvallers namen de vlucht op een scooter die wat verderop geparkeerd stond. Er werd onmiddellijk nadien gezocht naar de daders, maar momenteel ontbreekt elk spoor. Het onderzoek naar de feiten loopt.”

De daders gingen met de grove middelen tekeer. © IF

© IF