SCOPT – DUO LARS EN KRISTOF-Pers4 1 Lars Cappelle (CEO) en Kristof Borgions (CTO). Foto: Daniel Coppens

Leuvense start-up Scoptvision haalt miljoen euro op en vestigt zich in De Hoorn

Scoptvision, een Leuvense software start-up gespecialiseerd in slimme laadoplossingen voor elektrische voertuigen, heeft met succes €1 miljoen aan groeikapitaal opgehaald. Het bedrijf vestigt zich vanaf april 2025 in De Hoorn, het bruisende hart van de Leuvense start-up scene.

Eén van de klanten van Scoptvision is Blossom, een belangrijke speler op het vlak van elektrische mobiliteit. “Ook gevestigde namen als Blossom zijn op zoek naar slimme, flexibele software”, zegt CEO Lars Cappelle. Volgens Scoptivision ligt in software het antwoord op de vraag van de toekomst: “Hoe stemmen we vraag en aanbod op elkaar af zonder dat de eindgebruiker comfort moet inleveren?”

Als die afstemming niet slim en schaalbaar gebeurt, blijven we ondanks duizenden zonnepanelen en laadpalen afhankelijk van vervuilende energiecentrales.

Elektrische voertuigen

Elektrische voertuigen maken onmiskenbaar deel uit van de oplossing. Tegen 2030 zullen er in België zo’n twee miljoen EV’s rondrijden, waarvan naar schatting 70% thuis zal worden opgeladen. Deze voertuigen staan gemiddeld 90% van de tijd stil, en kunnen dus perfect ingezet worden voor slimme laadsessies, mits aangestuurd door intelligente software.

Lees ook: 600.000 euro voor innoverende Vlaams-Brabantse bedrijven

Scoptvision voorziet aanbieders van laadpalen van de tools om slimme laadsturing aan te reiken onder hun eigen merk. Cappelle: “Zo ontwikkelen ze nieuwe verdienmodellen en helpen ze mee het elektriciteitsnet in balans te houden.” De start-up zorgt ook voor een slimme en eerlijke afrekening, automatisch en zonder dat de gebruiker iets hoeft in te stellen.

Het team van Scoptvision. Foto: Daniel Coppens

Dankzij strategische samenwerkingen met onder meer Blossom (Telenet Group), Van Mossel Energy, Optimile, Road en Energyking is Scoptvision nu klaar om ook in Nederland en Duitsland uit te rollen. CTO Kristof Borgions: “De Belgische regelgeving heeft ons een voorsprong gegeven. Die ervaring zetten we nu internationaal in.”

Investering

Voor deze kapitaalronde koos Scoptvision bewust voor JK Invest, een Belgische investeerder gespecialiseerd in B2B SaaS. “We zochten niet alleen financiering, maar ook een partner met ervaring in het opbouwen van technologiebedrijven”, zegt Cappelle. “Met JK Invest was er meteen een klik. Ze denken mee, stellen kritische vragen en helpen ons valkuilen vermijden.”

Uitvalsbasis

Scoptvision werkt al drie jaar vanuit Leuven en heeft zich sinds april 2025 gevestigd in De Hoorn. “Dat is niet alleen een inspirerende plek vol start-ups en scale-ups, maar ook het hart van één van Europa’s 100 klimaatsteden”, zegt Cappelle.

Lees ook: Slimme software speelt voor energiewaakhond