Mario Olimpio startte twee jaar geleden aan de Vleurgatsesteenweg in Elsene op hetzelfde adres twee verschillende restaurants. Ciccio serveerde gerechten geïnspireerd op de Romeinse pinsa, gemaakt met zorgvuldig gekozen lokale bloemsoorten en natuurlijke zuurdesem. Daarnaast was er Matto, met een meer verfijnde aanpak van de Italiaanse keuken.
“Na twee jaar wilden we de zaken voor onze klanten wat eenvoudiger maken”, vertelt Mario. “Zo gebeurde het dikwijls dat klanten toch een bepaald gerecht van het andere restaurant wilde, terwijl ze in het andere gedeelte zaten. We hebben daarop beslist om de sterktes van beide restaurants samen te brengen in één restaurant met één kaart.”
Prei en bieten
Zo is er ook bewust gekozen voor een Italiaanse keuken die verder gaat dan de klassiekers die je overal terugvindt. “We wilden hier echt een keuken creëren die totaal anders is wat je normaal in een Italiaans restaurant in België kunt eten”, vertelt de eigenaar. “We hebben dus bewust gekozen om bijvoorbeeld tomaten links te laten liggen en we kiezen voor producten waarmee geen enkele Italiaan werkt, zoals bijvoorbeeld aardpeer, prei of bieten.”
“Ik hou er ook van om met lokale Belgische producenten te werken en daar originele dingen mee te maken. Zo is er een wisselwerking tussen de Italiaanse en de Belgische keuken, maar er zijn ook bijvoorbeeld Aziatische invloeden. Er zijn geen beperkingen in onze keuken.”
Mario volgt met zijn restaurant in de voetsporen van zijn vader. “Nochtans had mijn vader me gezegd dat ik nooit een restaurant moest beginnen omdat het werk te zwaar was. Ik heb marketing gestudeerd, maar kon de restaurants toch niet helemaal loslaten. Ik ontwikkelde vervolgens projecten uit voor andere restaurants, en daarna begon het te kriebelen om een eigen zaak te starten. Ik wilde ook geen businessman zijn, maar wilde tussen de mensen staan en mijn eigen zaak zien groeien. Zeven jaar geleden ben ik dan het restaurant Primo in Elsene gestart, en dit is nu mijn volgende project.”
Mario noemt zijn zaak een Italo Bistro. “Dat is vernoemd naar de Italo Disco. We willen een zaak zijn zonder pretentie, maar met aan gemoedelijke sfeer en genereuze gerechten. Dat is ook de Belgische kant van dit restaurant. Mensen willen kwaliteit op hun bord, maar het mogen grote porties zijn. Het is dat gevoel dat ik hier wil overbrengen.”
