Syensqo Syensqo. Foto: Belga

Syensqo draait minder omzet, maar doet het toch beter dan verwacht

Speciaalchemiebedrijf Syensqo heeft in de eerste drie maanden van het jaar minder omzet en winst gedraaid, maar doet beter dan verwacht. Dat blijkt uit de kwartaalresultaten van het Bel20-bedrijf.

De omzet daalde in vergelijking met een jaar eerder met 7,4 procent tot net geen 1,4 miljard euro. Dat is wel iets beter dan analisten hadden verwacht. De onderliggende ebitda-winst (winst voor interesten, belastingen, afschrijvingen en waardeverminderingen) daalde 16,5 procent tot 251 miljoen euro. Ook dat is over de lat van de analisten.

CEO Mike Radossich spreekt in een toelichting over een verbeterd momentum. Hij wijst op een verbetering van het orderboek in het tweede kwartaal.

Syensqo heeft meer dan 1300 medewerkers in 30 verschillende landen. Het Brusselse bedrijf werd in 2023 afgesplitst van Solvay en is gespecialiseerd in speciaalchemie. Syensqo maakt onder meer polymeren en composieten voor een resem industrieën, zoals de luchtvaart en de autosector.