Ardo investeerde de voorbije jaren nog flink in haar Oostenrijkse dochter. Maar nu heeft een strategische denkoefening en analyse geleid naar een onherroepelijke sluiting.
Ardo, het bedrijf van de familie Haspeslagh, heeft meerdere verklaringen in huis voor het afsluiten van het Oostenrijkse hoofdstuk. Om te beginnen werd enkel de lokale markt bediend. Twee: de concurrentie in Oost-Europa maar ook van elders in de wereld (Egypte en India worden met naam genoemd) is hevig. Drie: de klimaatverandering noopt tot noodzakelijke ingrepen.
Ardo verwerkt jaarlijks circa 1 miljoen ton aan producten (diepvriesgroenten, diepvriesfruit en diepvrieskruiden) en is een wereldspeler met vestigingen in alle windhoeken.
foto: archief Ardo Austria