Belysse is het van Balta afgescheurde tapijtenbedrijf. Het afgesplitste bedrijf – in 2023 goed voor 300 miljoen euro omzet – trok in juni 2018 tegen 13,25 euro per aandeel naar de Brusselse beurs, onder de vroegere naam Balta.
Na een lange serie teleurstellende resultaten was de beurskoers weggezakt tot dicht bij het nulpunt. Het bedrijf krimpt eerder dan dat het groeit, maar beleggers op de aandelenmarkt hebben daar niet meteen een boodschap aan. In 2025 steeg het aandeel Belysse met 28,1 procent. Critici zouden zeggen: niet moeilijk als je zo diep bent gezakt. Een nieuwe CEO (James Neuling) verklaart misschien de lichte opvering van het koersaandeel.
Volatiel troef
Voor de aandelen Recticel en Deceuninck kwam de teller na een vol jaar op -6,5 procent uit. Kinepolis verloor zelfs 23,9 procent van zijn waarde, spijts zijn opmerkelijke expansiepolitiek en goed beleid. Wie zei ook weer dat er twee zaken zijn die je nooit kan begrijpen: het humeur van je partner en de koers van een aandeel. Allebei volatiel.
Nog slechter verging het ‘waterbedrijf’ Ekopak. Dat aandeel verwaterde met 62,4 procent.
foto: Belysse archief