Sol.one Filip Verhaeghe met een testmodel van de Saboteur_

Bruggeling Filip Verhaeghe wil met zijn innovatief dronebedrijf Sol.One naar de beurs van Parijs

BRUGGE - Het Brugse drone- en ruimtevaartbedrijf Sol.One wil volgend jaar naar de Franse beurs trekken. Dat meldt het persagentschap Belga. De West-Vlaamse kmo bereidt de beursgang voor samen met een Franse financiële groep. Bedoeling is om in de loop van 2026 op Euronext Parijs de grote entrée te maken.

Sol.One maakt verschillende soorten drones, waaronder drones die lange afstanden kunnen vliegen. Daarnaast ontwikkelt het bedrijf ook besturingssystemen en boordelektronica voor zowel bemande als onbemande vliegtuigen, die gebruikt worden in de burgerluchtvaart en de defensiesector.

Het bedrijf van Filip Verhaeghe is erg ambitieus en wil de productie van drones op grote schaal uitbouwen in Vlaanderen en de rest van Europa.

Ambitie te koop

Het is de bedoeling om tegen 2026 zo’n 4.000 toestellen te leveren. De Franse autoriteiten voeren nu een onderzoek om de activiteiten van de Brugse kmo in beld te brengen.

Sol.One heeft kapitaalbehoefte. Om die financiering veilig te stellen die nodig is voor de uitbreiding van de droneproductie, trekt het bedrijf daarom naar de beurs. “De geplande beursgang zal ons toelaten om de productie te versnellen en onze technologische capaciteiten te versterken”, zegt CEO Filip Verhaeghe aan Belga. “Zo kunnen we onze leidende positie in de Europese civiele en defensiedronemarkten verder uitbouwen.”

foto: Het Nieuwsblad/Mediahuis