Met steun van Defensie wordt een bedrijvennetwerk uitgebouwd dat de bescherming van infrastructuur op zee, zoals windparken, kabels en havens, versterkt. In een veranderende geopolitieke context wordt die bescherming steeds belangrijker, zo luidt de boodschap.
Publieke en private partners worden samengebracht om oplossingen te ontwikkelen rond onder andere onderwaterdrones, sensoren en data-analyse. Zo moet een gedeelde aanpak ontstaan rond veiligheid op zee. Tegelijk biedt dit initiatief kansen voor Belgische bedrijven om hun technologieën verder op te schalen en zich sterker te positioneren op de Europese en transatlantische markt.
Breed netwerk met veel expertise
Het moge duidelijk zijn dat er tal van opportuniteiten liggen te wachten voor kmo’s die het willen zien. “Met zijn rijke mariene defensie-expertise, toonaangevende kennisinstellingen en hecht netwerk van innovatieve kmo’s en internationale spelers, heeft België zelfs alles in huis om oplossingen voor de bescherming van onze zeeën wereldwijd te implementeren”, vindt Piet Opstaele, CEO van De Blauwe Cluster
“Wat op zee gebeurt, raakt ons allemaal en als daar iets misloopt, voelen we dat meteen in onze energievoorziening, onze communicatie en onze economie”, zo zegt Theo Francken, minister van Defensie.