ION stelde zich kandidaat voor het Best Finance Team omdat het departement de teugels strak wist te houden doorheen de turbulente periode van de vastgoedcrisis. ION kwam, net zoals vele sectorgenoten, terecht in ‘the perfect storm’. De inflatie, rente-explosie en stijging van de bouwprijzen zorgden voor negatieve effecten. Marges stonden onder druk en banken werden voorzichtiger.
Het finance team van ION heeft een belangrijke rol gespeeld om het hoofd te bieden aan deze vastgoedcrisis, zo stelde ook de jury vast. De focus werd gelegd op vier pijlers: takenpakket, IT en digitalisatie, cash-flow forecasting en marge optimalisaties, waarmee gestreefd werd naar efficiëntie- en kwaliteitswinst.
Moeilijk gaat ook
“We zijn enorm trots op deze erkenning,” zegt Gil Malysse (CFO ION). “Het is een bevestiging van het harde werk en de toewijding tijdens de moeilijke jaren. We hebben de afgelopen jaren ingezet op vele optimalisaties en efficiëntiewinsten. Het omvormen van ons rapporteringsproces resulteerde in meer inzicht, lagere foutenmarge en stelde ons in staat om onze liquiditeitsprognoges beter te monitoren. Op die manier kon het management van ION gerichte en juiste business keuzes maken in de jaren waarin liquiditeit het belangrijkst is.”