Jan Florin richtte na een passage in het familiebedrijf van zijn vader, zijn eigen bedrijf op. Eerst een houthandel en vervolgens een groothandel in binnendeuren. Twee jaar terug, op 1 juli 2023, verkocht Florin dan zijn bedrijf Mekranotti (specialist in binnendeuren) en bracht hij het onder in de holding Wopaco waarvan Sofindev Private Equity hoofdaandeelhouder is. “In die 23 jaar heb ik het bedrijf van ‘scratch’ weten uit te bouwen tot een in gans België gerenommeerde groothandel in binnendeuren”, aldus Florin. “We gaan dit nu dus nog eens proberen over te doen. Met volle goesting.”
“Bij de verkoop van Mekranotti werd afgesproken dat ik nog een jaar operationeel zou meewerken om de integratie in de nieuwe groep te begeleiden”, vertelt Florin. ” Na het verstrijken van die termijn voelde ik mij nog te jong en te ondernemend om professioneel niets meer te doen en ik heb dan ook besloten om op mijn 65ste nogmaals een uitdaging aan te gaan om een nieuwe vennootschap op te richten.”
Keep it simple
Met Sustix richt hij nu een bedrijf dat actief wordt in de sector van de plug & play zonnepanelen systemen. Volgens het principe: keep it simple.
“Plug & Play zonnepanelen systemen zijn toestellen (zonnepanelen of thuisbatterijen) die elektriciteit leveren en die u rechtstreeks aan een huishoudelijk stopcontact mag aansluiten, net zoals een gewoon elektrisch toestel”, aldus Florin. “Dit kan zonder dat de tussenkomst van een elektricien nodig is en zonder dat er een na plaatsing een keuring nodig is. Plug-and-play zonnepanelen kunnen geplaatst worden op een plat dak (bijvoorbeeld van een carport of tuinhuis), op het terras, in de tuin, aan een balkon, aan een tuinafsluiting. Een ‘Plug & Play thuisbatterij’ kan een slimme investering zijn in combinatie met ‘Plug & Play zonnepanelen’. Met een thuisbatterij kan overtollige zonne-energie worden opgeslagen en later via het stopcontact voor latere consumptie gebruikt worden, waardoor je minder afhankelijk wordt van het elektriciteitsnet en kosten bespaart op je energierekening. Ook dergelijk thuisbatterijen gaan wij aanbieden alsook de bijhorende slimme energie meters (Smart Energy Meters) en de slimme stekkers (Smart Plugs). Zo kunnen wij een volledig huis een energiesysteem aanbieden dat via een bijjhorend monitoring app het volledig energie verbruik in kaart kan brengen en kan aansturen.De grote voordelen van dergelijke “plug-in”systemen zijn: supersnelle installatie, geringe investering, verlaging van de stroomkosten, onafhankelijkheid en milieuvriendelijk.”
Primeur voor België
Jan Florin komt niet onbeslagen op de markt. Hij deed een diepgaande voorstudie in Duitsland, waar de ‘stekker zonnepanelen’ ontzettend populair zijn en inmiddels al meer dan 10 jaar bestaansrecht hebben verworven. “Maar in België is deze sector heel nieuw”, aldus Florin. “Pas sedert april 2025 zijn de plug-and-play zonnepanelen systemen in België toegelaten. Dit vond ik een opportuniteit waarop ik ben gesprongen. Het is niet alleen voor mij een totaal nieuwe markt, maar ook voor België waar zoals gezegd deze toestellen pas heel recentelijk zijn toegelaten.”
Met Sustix wil hij nu enkel de meest geavanceerde en nieuwste systemen aanbieden, die gehomologeerd zijn door Synergrid en die dus volledig rechtsgeldig zelf kunnen geplaatst worden in het thuisnetwerk. “Via onze eigen webshop (www.sustix.be) gaan we de toestellen B2C verkopen”, besluit Florin. “Maar daarnaast zien we zeker ook mogelijkheden om de B2B markt aan te spreken zoals DIY-zaken, elektro-zaken, fabrikanten van tuinhuizen en carports.”
info: www.sustix.be staat sinds vandaag online