RAGOLLE ceo 25

Katrien Vandenbroucke (Ragolle Rugs): “Ja, we groeien nog.”

FRANKFURT - Bij de West-Vlaamse tapijtbedrijven die present waren op Heimtextil, tekende Ragolle Rugs ongetwijfeld voor de grootste stand. "Een hele investering, maar nog altijd de moeite waard als we zien wie hier allemaal voorbij defileert aan klanten, prospects, leveranciers en tutti quanti", zegt Katrien Vandenbroucke, CEO van Ragolle Rugs.

Ragolle Rugs (175 medewerkers, plus minus 45 miljoen euro omzet) zorgt binnen de Britse Groep Victoria voor een opvallend fris geluid: in een moeilijke markt wist het in het voorbije jaar nog altijd met 5 procent te groeien.

Katrien Vandenbroucke is niet weinig fier op het bedrijf dat ze sinds enkele jaren leidt. Ragolle positioneert zich in het high end segment en toont zich immer innovatief.

“Tot voor kort pakten we uit met tapijten op basis van PP (polypropylene heatset) enerzijds en viscose anderzijds”, aldus de in eigen huis erg gewaardeerde CEO die eerder voor McThree werkte. “We stelden echter een retour vast met de viscose. Daarom hebben we versneld ingezet op polyester. We kunnen dat produceren op dezelfde getouwen en grotendeels met dezelfde technieken. In de markt proberen we ook altijd het verschil te maken met steeds nieuwe dessins en garencombinaties alsook met de mogelijkheid om kleinere runs af te leveren. Met een kwalitatief aanbod flexibel inspelen op elke vraag zeg maar en niets ontzien inzake serviceverlening: dat is de formule.”

Export als trekker

Ragolle Rugs is een uitzondering in de West-Vlaamse tapijtenmarkt, een blijver ook die er nog altijd in slaagt te groeien.

“In 2024 met plus 5 procent”, zegt Katrien Vandenboucke met enige fierheid maar zonder te zweven. “We hebben die groei vooral te danken aan de vraag uit de ons omringende landen, met uitzondering van Duitsland dat wat hapert momenteel. Maar we wisten ook in andere delen van de wereld nieuwe klanten te winnen. Ik denk aan beloftevolle doorbraken in grote markten als Canada en Australië. Export naar de VS verloopt dan weer veel moeilijker dan voordien.”

Optimaliseren van processen

En hoe Ragolle Rugs de toekomst ziet voor de sector? Katrien Vandenbroucke: “Eén van mijn grootste bekommernissen blijft goede mensen vinden. We zitten in een periode van overgang. We hebben een heel hecht en vast team, maar er is ook zoiets als de uitstroom. Als een oudere medewerker met pensioen gaat, dan gaat ook altijd een pak expertise de deur uit. De grote uitdaging bestaat erin om die expertise professioneel door te geven aan opvolgers. Voor de rest is het in deze tijden voor elk bedrijf een kwestie van optimaliseren van allerlei processen om alsnog voldoende EBITDA over te houden aan het einde van de rit.”

En hoe je dat doet, optimaliseren? “Een mix van maatregelen: beperkte prijsverhogingen, goed beheer van de voorraden, efficiëntere aankooppolitiek van garens en, jawel, zelfs onze productcatalogus vervangen door een digitaal aanbod”, dixit Vandenbroucke. “Alle beetjes helpen. Maar op onze kwaliteit, innovatie, dienstverlening en sales, daar besparen we niet op. Het zal geen toeval zijn zeker dat Ragolle Rugs al 35 jaar wereldwijd hofleverancier is bij heel veel trouwe klanten.”

foto: Benedikt Yde (production & operations manager van Ragolle Rugs) en CEO Katrien Vandenbroucke