De roots van het moederbedrijf ALUMAC Construct liggen in West-Vlaanderen met rasondernemer Stefaan Crombez aan het roer en echtgenote, Sandrien Carette, aan zijn zijde. De hoofdzetel bevindt zich sinds 2013 in Kortrijk maar in 2020 vond ook de uitbreiding naar Wallonië plaats met een extra vestiging (ASTEMAC) in Froyennes, in de buurt van Doornik.
Daar worden vooral de activiteiten van zusterbedrijf ASTEMACC stevig uitgebouwd door Stefaans dochter Imaani Crombez en haar partner Roy Algoet. Imaani heeft duidelijk het ondernemersbloed van haar vader. Onder haar impuls groeide het bedrijf de afgelopen jaren uit tot een gevestigde waarde in Doornik en omstreken.
“Gaze geevn zeggen wij in het West-Vlaams”, zo klinkt het bij de familie. “Maar af en toe moet je ook eens durven stilstaan bij wat je reeds verwezenlijkte. Ons vijfjarig bestaan in Doornik was hiervoor de perfecte gelegenheid. We wilden er niet alleen een feest, maar ook een moment van dankbaarheid van maken. Want zonder onze klanten, onze werkmakkers en onze partners zou dit alles nooit mogelijk geweest zijn.”
Het goede doel
Dat warme karakter kwam ook tot uiting in twee mooie acties voor het goede doel. Een veiling ten voordele van L’Envol bracht 12.600 euro op. Daarnaast konden bezoekers vrijwillig bijdragen aan ‘een blade voor Fiene’, goed voor nog eens 4.000 euro aan extra giften. “De steun voor deze initiatieven is niet uit de lucht gegrepen,” licht Sandrien toe. “Emmy, een meisje met Downsyndroom, is de dochter van onze medewerker Marie. Bij L’Envol krijgt ze de beste zorgen. Fiene heeft dan weer de leeftijd van onze eigen dochters waardoor haar verhaal ons extra raakte. Het is hartverwarmend om samen met alle aanwezigen zo een verschil te kunnen maken.”
Groeien met beide voeten op de grond
De site in Doornik groeide, dankzij een recente terreinuitbreiding, inmiddels uit tot een bedrijfsoppervlakte van meer dan 25.000m². Met West-Vlaamse nuchterheid en een ‘gaze geevn’-mentaliteit wordt continu getimmerd aan de Franstalige groeiambitie.
De focus ligt op uitbreiding van het aanbod en een flexibele service voor zowel eigen klanten als externen. ASTEMAC was vroeger vooral gekend voor zijn container aanbod. “Vandaag is ons verhaal een stuk veelzijdiger”, zegt Roy Algoet. “Zo kan men kan bij ons terecht voor professioneel spuit- en laserwerk en sinds kort is ook onze afdeling stralen en metalliseren operationeel. Vorige week maakten we bekend dat men vanaf nu ook in Doornik terecht kan voor de service van hun Hiab & Multilift kraan- en containersysteem. Je merkt het: we zitten niet stil.”
“Dat we dit allemaal realiseren met een hecht team en een grote dosis goesting, maakt het extra bijzonder,” besluit Imaani. “We zijn klaar voor de toekomst, maar blijven wie we zijn: een familiebedrijf met de voeten op de grond en het hart op de juiste plaats.”