Auxie brengt vraag en aanbod van materiaal samen: particulieren en bedrijven kunnen er hun grasmaaier, partytent of springkasteel te huur zetten. Het platform is opgebouwd rond zes categorieën, gaande van tuingereedschap en gereedschap tot kampeermateriaal, auto-accessoires, feestmateriaal en fietsen.
Dat het drietal met een IT-achtergrond voor deze piste koos, is geen toeval. Eind januari 2026 schreven ze de allereerste regels code, en wat toen nog een puur technische oefening was, groeide op enkele maanden tijd uit tot een platform waar wildvreemden elkaar effectief ontmoeten. Zo wisselden gebruikers in de eerste actieve maand al een partytent uit voor een verjaardagsfeest, gehuurd bij mensen uit de buurt.
Logische stap
“Anderhalve maand na de lancering staat de website al vol met zoekertjes”, vertelt Pieter Debaere. Damien Sergeant vult aan: “Omdat we zagen dat bijna iedereen ons via de gsm bezocht, was een app de volgende logische stap.”
Auxie plaatst zichzelf ook nadrukkelijk binnen het verhaal van de circulaire economie. Volgens de oprichters kiezen steeds meer mensen ervoor om spullen te huren in plaats van ze te kopen voor eenmalig gebruik, en willen ze met hun platform die evolutie mee vooruithelpen.
Safety first
Veiligheid kreeg bij de ontwikkeling een centrale plaats. Zowel huurders als verhuurders moeten zich verplicht identificeren via itsme, zodat gebruikers steeds weten met wie ze precies afspreken. Verhuurders kunnen daarnaast zelf een waarborg koppelen aan hun item; die wordt bij de start van de huurperiode vastgezet bij de huurder en pas na een probleemloze teruggave weer vrijgegeven. Bovenop die waarborg voorziet de Auxie-garantie een tussenkomst tot 2.500 euro per schadegeval, mocht een item toch beschadigd, gestolen of verloren raken tijdens de huur.
Voor de oprichters is de applancering slechts een tussenstap. Gilles Verstraeten formuleert de ambitie helder: “We willen uitgroeien tot hét referentieplatform voor huren en verhuren in België. Het aanbod moet nog groeien en het gebruiksgemak nog toenemen. Een partytent nodig? Dan kan je deze vanaf vrijdag 24/7 met enkele kliks in de mobiele app deze lenen van iemand uit je buurt.”
De Auxie-app is beschikbaar via de App Store (iOS) en Google Play (Android).