Lagast Manu

Manu Lagast (Derotex) haalt private equity in huis om verder te groeien

Derotex, de marktleider in gerecycleerde natuurlijke vezels, haalt het investeringsfonds Down 2 Earth Capital (D2E) aan boord als strategische partner. Na Derotex’ recente overnames van bedrijven actief in het opwaarderen van productieresten van de vlasindustrie, zet Manu Lagast een volgende stap in zijn sterk groeiverhaal. Met de steun van D2E en het management Nicolas Vandermarliere en Jan Steen, is de nieuwe groep The Circular Fiber Group naar eigen zeggen klaar voor de toekomst. Manu Lagast werd bijna tien jaar terug uitgeroepen tot beloftevolle Jonge Ondernemer.

Onder leiding van eigenaar en CEO Manu Lagast (afkomstig uit Kortrijk) groeide Derotex sinds 2013 sterk door tot de marktleider in het recycleren en opwaarderen van natuurlijke vezels. In 2025 verstevigde Derotex zijn marktpositie van gerecycleerde vlasvezels door de strategische overnames van de nichebedrijven Spillebeen en Vervaeke Fibre. Tegelijkertijd werd het management team uitgebouwd met Nicolas Vandermarliere en Jan Steen, die overigens nu mee in het kapitaal stappen.

Samen met D2E als kapitaalspartner ambieert The Circular Fiber Group om via een gerichte buy-and-build strategie nog verder te evolueren naar een geïntegreerde one-stop-shop voor (gerecycleerde) natuurlijke vezels. Derotex, dat oorspronkelijk werd opgericht in 1997, is actief in de recyclage van allerlei natuurlijke vezels, voornamelijk jute, vlas en agave, die vervolgens opnieuw opgewaardeerd worden voor circulaire industriële eindtoepassingen. De vezels vinden hun weg naar een breed scala van internationale eindmarkten waaronder: bio-isolatie in de bouw, (geo)textiel, matras-, automobiel- en papierindustrie.

Volgende groeifase

Met gerecycleerde natuurlijke vezels helpt Derotex bedrijven inspelen op de groeiende vraag naar duurzame alternatieven, zonder in te boeten op kwaliteit of prestaties. Derotex telt vandaag een 25-tal werknemers en is actief op twee verschillende productiesites in Wielsbeke en Izegem. In 2025 realiseerde de groep een geconsolideerde omzet van meer dan 15 miljoen euro met 5,5 miljoen EBITDA.
CEO Manu Lagast kijkt uit naar de volgende groeifase: “Met D2E hebben we de juiste partner gevonden om de groep verder uit te bouwen. In onze gesprekken merkten we meteen dat we dezelfde taal spreken: passie voor ondernemen, pragmatiek en focus. Ik ben ervan overtuigd dat we D2E’s ruime ervaring kunnen gebruiken bij de verdere expansie van The Circular Fiber Group.”
Matthias Neirynck van Down2Earth licht toe: “Vanaf het eerste moment waren we overtuigd van het ondernemerschap en de drive van Manu en zijn team. Derotex is een uniek bedrijf actief in een aantrekkelijke niche en dient internationale klanten in diverse markten. De verduurzaming is een lange termijn trend in verscheidene sectoren en Derotex speelt hier perfect op in. We zijn er sterk van overtuigd dat Derotex samen met zijn sterk management team de perfecte basis vormt om een kwaliteitsgedreven groep verder te kunnen uitbouwen en het enorm potentieel in deze markt maximaal na te streven.”